Про затвердження Програми зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки та смт Гірник на 2018—2020 роки
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області Двадцять восьма сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
____________ | м.Червоноград | №________ | |
Про затвердження Програми зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки та смт. Гірник на 2018 - 2020 роки | |||
З метою реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, соціального захисту безробітних та на виконання ст. 18 Закону України “Про зайнятість населення”, ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” враховуючи висновки і рекомендації постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціальної політики, освіти, культури, духовного відродження, сім’ї, молоді та спорту, Червоноградська міська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Затвердити Програму зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки та смт. Гірник на 2018 - 2020 роки, що додається.
2. Виконавчим органам Червоноградської міської ради забезпечити її виконання.
3. Вважати таким, що втратило чинність рішення Червоноградської міської ради від 20.06.2013 р. № 456 “Про затвердження Програми зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки та смт. Гірник на 2013 – 2017 роки”.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань охорони здоров’я, праці та соціальної політики, освіти, культури, духовного відродження, сім’ї, молоді та спорту (Курівчак Н. М.) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Турко Н.Р.
Міський голова А.І. Залівський
Секретар міської ради О.О. Грасулов
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради Н. Р. Турко
Начальник управління праці та
соціального захисту населення І. І. Шмирко
Голова постійної депутатської комісії з питань
охорони здоров’я, праці та соціальної політики,
освіти, культури, духовного відродження,
сім’ї, молоді та спорту Н.М. Крівчак
Начальник юридичного відділу В. П. Цюпа
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Червоноградської міської ради
___________________№_______
ПРОГРАМА
зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки
та смт. Гірник на 2018 – 2020 роки
ЗМІСТ
І. Загальні положення
IІ. Мета та основні завдання Програми
IIІ. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення міст
Червонограда, Соснівки та смт. Гірник за попередній період
IV. Основні тенденції соціально-економічного розвитку міста та розвитку
регіонального ринку праці
V. Напрямки та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення
до 2020 року
Таблиця 1. Надання соціальних послуг Червоногорадською міською філією
ЛОЦЗ
Таблиця 2. Показники щодо кількості створення нових робочих місць
на 2018-2020 роки
Таблиця 3. Показники сприяння зайнятості інвалідів
Таблиця 4. Ключові заходи розвитку сфери діяльності
Розділ І. Загальні положення
Програма зайнятості населення в міст Червонограда, Соснівки та смт. Гірник на 2018-2020 р.р. (далі – Програма) спрямована на виконання завдань, визначених Законом України «Про зайнятість населення». Розроблення Програми обумовлено виконанням потреби у нових важелях регулювання ринку праці, необхідністю адекватного реагування з боку місцевої влади на процеси, які об’єктивно набули поширення на ринку праці в останні роки, спрямування зусиль передусім на регулювання зайнятості міського населення, необхідністю посилення соціального захисту безробітніх та координації дій державних органів у проведенні державної і місцевої політики зайнятості, регулювання ринку праці.
Програма спрямована на реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення та закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці, виконання завдань, визначених Програмою сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на період до 2020 року
Ця Програма розроблена відповідно до положень Конституції України, ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 26 Закону України , «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів.
Програма розроблена на підставі показників економічного та соціального розвитку міста за 2017 рік., враховує динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці міста, результати моніторингу діяльності ринкоутворюючих підприємств і організацій.
Розділ IІ.Мета та основні завдання Програми.
Метою Програми є забезпечення зайнятості населення міст Червонограда, Соснівки, смт. Гірник та раціонального використання його трудового потенціалу, залучення незайнятої частини громадян працездатного віку, у тому числі громадян з обмеженими фізичними можливостями, до громадських робіт. Також метою Програми є розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом:
- створення умов для підвищення рівня зайнятості населення;
- стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць;
- збереження та розвитку трудового потенціалу;
- підвищення ролі заінтересованих у перетвореннях на ринку праці учасників соціального діалогу (об’єднань організацій роботодавців та професійних спілок).
Основними завданнями Програми є розширення сфери застосування праці, зокрема, шляхом стимулювання зацікавленості роботодавців у створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці, розвитку підприємницької діяльності, забезпечення соціального захисту від безробіття тощо.
Розділ IIІ. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення
міст Червонограда, Соснівки та смт. Гірник за попередній період
Аналіз соціально-економічного розвитку протягом 2017 року свідчить, що в економіці міста спостерігаються позитивні зрушення щодо нарощування темпів економічного зростання та досягнуто наступних результатів:
-обсяг роздрібного товарообороту підприємств, основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля (без урахування обороту фізичних осіб-підприємців) за попередніми розрахунками становить 1160,0 млн.грн.;
- середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника підприємства за
2017 рік становить 7171 грн., що на 65,7 % більше, ніж у 2016 році;
- кількість малих підприємств за 2017 рік становить 990 одиниці, що на 66,9%
більше, ніж у 2016 році (593 одиниці);
- загальний обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01.01.2018 року
(наростаючим підсумком) склав 7052,4 тис.дол.США, що складає 101,7% у
порівнянні з відповідним періодом 2017 року;
- обсяг роздрібного товарообороту підприємств, основним видом діяльності
яких є роздрібна торгівля (без урахування обороту фізичних осіб-
підприємців) за попередніми розрахунками становить 1160,0 млн.грн.;
- за 2017 рік суб’єктами малого підприємництва сплачено до місцевого
бюджету 29,3 млн.грн. єдиного податку, що на 51,8% більше, ніж за 2016
рік. Частка податкових надходжень від діяльності малого підприємництва у
2017 році становила 16,1 % від загальних надходжень до бюджетів усіх
рівнів;
Промисловий сектор:
З метою сприяння розвитку внутрішнього ринку шляхом здійснення заходів щодо стимулювання та підтримки розвитку галузей економіки на даному етапі в м. Червонограді працюють промислові підприємства, які з року в рік нарощують обсяги виробництва та реалізації виробленої промислової продукції.
Промисловість міста представляють 10 галузей, що включають 21 промислове підприємство різних форм власності, які із року в рік нарощують обсяги виробництва та реалізації промислової продукції, із них:
- 3 підприємства добувної промисловості;1 підприємство з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря;2 підприємства з водопостачання; каналізація, поводження з відходами;14 підприємств переробної промисловості.
Промислові підприємства забезпечують 1,8% загальнообласного показника обсягу промислового виробництва. Серед 29 міст та районів області м.Червоноград займає 12 місце.
Упродовж 2017 року спостерігався ріст обсягів реалізації промислової продукції на підприємствах добувної промисловості на 22,7% (+98,5 млн.грн.), на підприємствах переробної промисловості на 36,1% (+210,8 млн.грн.), на підприємствах водопостачання; каналізація, поводження з відходами ріст на 27,3% (+8,9 млн.грн.), на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря спостерігається на 16,4% (+14,1 млн.грн.) у порівнянні до відповідного періоду минулого року.
Аналізуючи роботу промислового комплексу міста за 2017 рік слід зазначити, що 13 підприємств працювали з приростом реалізації продукції: шахта „Великомостівська”, шахта „Межирічанська”, ПАТ „Червоноградський ЗЗБВ”, ТДВ „Червоноградський ЗМК”, ТзОВ „Євро-Дах”, ТОВ „Дюна-Веста”, СП „Київ-Захід” у формі ТзОВ, ТзОВ „Енерголіс”, ПП „Тис”, ТзОВ «Біотермал», КП „Червоноградтеплокомуненерго”, КП „Червоноградводоканал”, КП «Комунальник».
Водночас, 6-ти промисловим підприємствам міста не вдалося утримати позитивної тенденції розвитку, що призвело до зниження обсягів реалізації продукції в порівнянні до відповідного періоду минулого року: шахта „Червоноградська”, ТзОВ СУАП „Термобуд”, ДП „Ритм”, ПАТ „Зміна”, ПАТ „ВАТ Калина”, ТзОВ „Полінет”.
2 підприємства у 2017 році включено головним управлінням статистики у Львівській області в перелік підприємств міста, що звітуються по обсягах реалізованої промислової продукції:
- ТзОВ ВП «ЗВЗ» - підприємство здійснює оптову торгівлю паливом.
- ТзОВ «Агро-інвест» - здійснює виробництво м’ясопродуктів.
Так, упродовж січня-грудня 2017 року підприємствами міста випущено: 670,5 тис.т. готового вугілля; 6736 тис.пар панчішно-шкарпеткових виробів; 1430 т хлібобулочних виробів; 1846 тис.штук жіночої та чоловічої спідньої білизни; 10,6 тис.т металоконструкцій, 714 тис. примірників газет, 1875 шт. меблів дерев’яних.
Реалізація промислової продукції по основних видах в грошовому виразі на 2018 рік прогнозується на рівні:
- добувна промисловість – 564,9 млн.грн., на 32,0 млн.грн. більше рівня 2017р.;
- переробна промисловість – 855,8 млн.грн., на 61,6 млн.грн. більше рівня 2017р.;
- постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря - 155,0 млн.грн., на 54,9 млн.грн. більше рівня 2017р.;
- водопостачання; каналізація, поводження з відходами – 45,4 млн.грн., на 4,1 млн.грн. більше рівня 2017р.
Розвиток підприємництва:
Підприємництво є складовою соціально-економічного розвитку міста, тому питання розвитку малого підприємництва залишається одним із важливих. Створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва в місті, підвищення його потенціалу, усунення, в межах компетенції органів місцевого самоврядування, перешкод, що стримують подальший його розвиток, сприяє збільшенню обсягів надходження до міського бюджету від сплати податку суб’єктами малого та середнього підприємництва. У сучасних умовах саме з малим і середнім підприємництвом пов’язується надія на швидкі і позитивні структурні зміни в економіці, створення умов для розширення та впровадження ринкових реформ.
У 2017 році на податковому обліку перебувало 5209 суб’єктів малого підприємництва з них: малих підприємств 990 одиниць, фізичних осіб-підприємців 4219 одиниці.
За підсумками 2016 року малими та середніми підприємствами міста Червоноград реалізовано виробленої продукції (товарів, послуг) на суму 2,7 млн. грн., що у 1,1 рази більше, ніж у 2015 році. За попередніми даними у 2017 році обсяг реалізації складе 2,75 млн.грн.
Проектом Програми на 2018 рік обсяг реалізації продукції малими та середніми підприємствами міста Червонограда прогнозується 2,8 млн.грн.
Динаміка середньорічної кількості найманих працівників на малих підприємствах впродовж останніх років має тенденцію до зростання. Середньорічна кількість найманих працівників на малих підприємствах міста Червонограда за за 2015 рік – 3213 осіб, за 2016 рік – 3342 осіб, за 2017 рік – 4310 осіб.
На 2018 рік середньорічна кількість найманих працівників на малих підприємствах прогнозується 4363 осіб за рахунок збільшення кількості малих підприємств - юридичних осіб.
У 2016 році кількість підприємств становила – 593 одиниці, у 2017 році - 990 одиниць. Згідно з проведеним аналізом у 2018 році очікується тенденція зростання загальної кількості малих підприємств та фізичних осіб-підприємців, які діятимуть в місті.
Критерієм ефективності розвитку сфери підприємництва у 2018 році очікується зростання кількості діючих суб’єктів малого та середнього підприємництва до 1000 одиниць, ріст на 1,0%.
Надходження коштів до місцевого бюджету від сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність у 2015 році – 12,9 млн.грн., у 2016 році - 19,3 млн.грн., у 2017 році – 29,3 млн.грн.
Підсумки соціально-економічного розвитку міста за 2017 рік засвідчують, що заходи, які вживаються структурними підрозділами міської ради сприяють зупиненню зниження основних показників роботи провідних галузей господарського комплексу міста та поступовій стабілізації економіки міста. Це дає змогу прогнозувати виконання очікуваних показників розвитку основних галузей та сфер діяльності міста та планувати їх поступове зростання.
На 2018 рік заплановано забезпечення надходжень від діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва до місцевого бюджету в сумі 30,6 млн.грн..
У 2018 році основні зусилля будуть спрямовані на:
- створення умов для пошуку і впровадження інвестиційних проектів; підвищення ефективності організаційної, ресурсної, інформаційно-консультативної та навчально-методичної підтримки розвитку підприємництва;забезпечення прозорості та відкритості реалізації регуляторної політики на території міста;наповнення державного та місцевого бюджетів;активізацію фінансово-кредитних механізмів підтримки малого підприємництва, надання консультативної допомоги суб’єктам підприємництва, всебічна підтримка їх діяльності;залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до здійснення постачання продукції (робіт, послуг) для потреб міста;сприяння розповсюдженню інформації (реклами) про продукцію дрібних місцевих виробників та стимулювання її збуту (виставки, ярмарки, конференції тощо).
Упродовж 2017р. в Червоноградській міській філії ЛОЦЗ отримали послуги 4259 ос., що на 245 ос. (або на 5.4%) менше, ніж в 2016 році, з них зі статусом безробітного отримали 2209 ос. (у 2016році -2732 ос.).
Кількість вакансій, наявних в базі даних служби зайнятості, у порівнянні з 2016 роком збільшилась на 279 вакансій (або на 10.7%) і становила 2885 вакансій.
З числа зареєстрованих безробітних соціальні послуги надавалися:
- 1350 жінкам, котрі мали статус безробітного, що на 320 ос. (або на19.2%) менше, ніж торік. Усього отримали роботу 1221ос., (торік -1274ос.). З їх числа- 459ос. зареєстрованих безробітних.
Рівень працевлаштування безробітних жінок збільшився в порівнянні з минулим роком на 2% . Охоплено професійним навчанням 275ос. (20.37%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 15ос. (1.11%).
- 218 особам з інвалідністю, котрі мали статус безробітного, що на 22 ос. (або на 9,2%) менше, ніж у відповідному періоді торік. Усього отримали роботу 48 ос. (торік -46 ос.). З їх числа -36 ос. зареєстрованих безробітних (торік -38), з них: 4 ос. працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на державне соціальне страхування.
Рівень працевлаштування безробітних з числа осіб з інвалідністю збільшився в порівнянні з минулим роком на 1%. Охоплено професійним навчанням 6 ос. з інвалідністю (2.8%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 5 ос. (2.3%).
- 1048 соціально незахищеним особам, котрі мали статус безробітного, що на 124 ос. (або на 10.6%) менше, ніж у відповідному періоді торік. Усього отримали роботу 623ос., (торік 523ос.). З їх числа - 294 ос. зареєстрованих безробітних (торік -266 ос.), з них: 1 ос. – стала підприємцем, отримавши одноразову допомогу з безробіття на організацію власної справи, 20 ос. працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на державне соціальне страхування.
Рівень працевлаштування безробітних соціально незахищених осіб збільшився в порівнянні з минулим роком на 5 %. Охоплено професійним навчанням 135 ос. (12.9%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 17 ос. (1.6%).
- 19 внутрішньо переміщеним особам, які мали статус безробітного, що на 13 ос. (або на 10.6%) менше, ніж у відповідному періоді торік.. Усього отримали роботу 11ос., (торік 17ос.). З їх числа -6 ос. зареєстрованих безробітних (торік -11ос.), з них: 2 ос. працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на державне соціальне страхування.
Рівень працевлаштування безробітних вимушено переміщених осіб зменшився в порівнянні з минулим роком на 2 %. Охоплено професійним навчанням 1 ос. (5%).
- 127 осібам з числа військовослужбовців учасників АТО, котрі мали статус безробітного, що на 4 ос. (або на 3%) менше, ніж у відповідному періоді торік.. Усього отримали роботу 42ос., (торік 22ос.). З їх числа - 41ос. зареєстрованих безробітних (торік -19ос.), з них: 1 особа працевлаштована на нове робоче місце із здійсненням працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на державне соціальне страхування.
Рівень працевлаштування безробітних з числа військовослужбовців учасників в АТО збільшився в порівнянні з минулим роком на 17 %. Охоплено професійним навчанням 10 ос. (7.9%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 2 ос. (1.6%).
Чисельність учасників АТО, які були зняті з реєстрації у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, становила 2 ос.
- 1116 молодим особам у віці до 35 років, котрі мали статус безробітного, що на 356 ос. (або на 24.2%) менше, ніж у відповідному періоді торік. Усього отримали роботу 1178 ос. (торік- 1309 ос.). З їх числа – 397 ос. зареєстрованих безробітних (торік – 466 ос.), з них: 1ос. – стала підприємцем, отримавши одноразову допомогу з безробіття на організацію власної справи, 5 ос. працевлаштовані на нові робочі місця із здійсненням працедавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на державне соціальне страхування.
Рівень працевлаштування безробітної з числа молодих осіб у віці до 35 років збільшився в порівнянні з минулим роком на 4%. Охоплено професійним навчанням 193ос. (17.3%), залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру 16 ос.(1.4%).
У складі зареєстрованих безробітних мають місце й молоді спеціалісти, котрі після закінчення навчальних закладів звернулися до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.
Зокрема: 87 ос. (або 3.9%)— ті, які стали на облік упродовж року після закінчення вищих навчальних закладів, 8 ос. (або 0.4%) — закінчили професійно-технічні навчальні заклади.
- Чисельність осіб, залучених до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру становила 30 осіб, що на 50% менше минулого року . Рівень залучення безробітних до участі у громадських та інших тимчасових робіт зменшився з 2.2% до 1.4%. Витрачено коштів в сумі 16.5 тис.грн. (проти 10.5 тис.грн. у відповідному періоді торік).
Станом на 01.01.2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 503 осіб (у відповідний період торік- 646 осіб.), з яких: 69%- складали жінки; 47% — молодь у віці до 35 років; 50%- належали до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні; 14% — до вивільнених працівників;22% зареєстрованих безробітних мешкали у сільській місцевості.
Упродовж 2017 року в місті створено 1452 робочих місць, з них: юридичними особами – 568 місця, фізичними особами для найманих працівників - 364 місця, чисельність осіб, котрі пройшли реєстрацію як СПД – 520 особа.
Розділ IV. Основні тенденції соціально-економічного розвитку міста
та розвитку регіонального ринку праці
Програма соціально-економічного розвитку м.Червонограда на 2018р. визначає цілі та пріоритети регіональної політики та прогнозування розвитку міста Червоноград, а також основні завдання місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, спрямовані на досягнення зазначених цілей.
Цілями та пріоритетами економічного і соціального розвитку міста на 2018 рік є:
- забезпечення якісних структурних зрушень у реальному секторі економіки;створення сприятливих умов для забезпечення належної життєдіяльності мешканців;залучення інвестиційного ресурсу в економіку міста, міжнародної технічної та донорської допомоги для реалізації проектів соціально-економічного розвитку;реалізація інвестиційних проектів з розбудови інфраструктури міста;модернізація та технічне переозброєння виробництва на основі інвестиційно-інноваційної складової;оновлення та створення нових виробничих потужностей, що стимулюватиме зростання виробництва в усіх галузях економіки міста;підвищення конкурентноздатності малого та середнього бізнесу та конкурентноспроможності його продукції;впровадження заходів із енергозбереження на підприємствах та бюджетній сфері, стимулювання населення до енергозбереження;сприяння зайнятості населення;підвищення фізичної активності населення;нарощування та ефективне використання виробничого потенціалу міста, збільшення обсягу реалізації промислової продукції (товарів, послуг) до 1621,2 млн.грн.;забезпечення суми надходжень до бюджету м.Червонограда не менше 634 млн.грн. (в т.ч. загальний фонд – 619,1 млн.грн., спец фонд – 14,9 млн.грн.), з них:
- надходжень податків, зборів та інших обов’язкових платежів до міського бюджету не менше 204,8 млн.грн.;
- збільшення середньомісячного розміру заробітної плати одного штатного працівника до 16,4 %;зростання обсягів роздрібного товарообороту довести до 1180,0 млн.грн.;забезпечити надходження коштів від приватизації майна не менше 700,0 тис.грн.;надходження від оренди комунального майна на рівні 200 тис.грн.;створення 1085 нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності;зменшення боргу комунальних підприємств;реформування житлово-комунального господарства.
Основні показники розвитку
промислового виробництва по м.Червонограду
Показник | Одиниця вимipу | 2016р. звіт | 2017р. звіт | 2018р. проект | 2018p. до 2017p.,% |
Приріст, зниження (-) обсягів реалізації промислової продукції у діючих цінах | % | 113,0 (+13,0) | 129,24 (+29,2) | 110,4 (+10,4) | х |
Чисельність промислово - виpобничого пеpсоналу (сеpедньоpічна) | тис. осіб | 5,8 | 5,1 | 5,1 | 100 |
Реалізація промислової продукції по основних видах
в грошовому виразі на 2018 рік прогнозується на рівні:
- добувна промисловість – 564,9 млн.грн., на 32,0 млн.грн. більше рівня 2017р.;переробна промисловість – 855,8 млн.грн., на 61,6 млн.грн. більше рівня 2017р.;постачання електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря - 155,0 млн.грн., на 54,9 млн.грн. більше рівня 2017р.;водопостачання; каналізація, поводження з відходами – 45,4 млн.грн., на 4,1 млн.грн. більше рівня 2017р.
Питома вага основних видів промислової продукції
в загальному обсязі реалізації на 2018 рік складе:
- добувної промисловості 34,8% (за 2017 рік – 36,3%);переробної промисловості 52,8% (за 2017 рік – 54,1%);постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря 9,6 (за 2017рік 6,8%);водопостачання; каналізація, поводження з відходами 2,8 % (за 2017 рік – 2,8%).
Підприємства переробної промисловості очікують приріст реалізації промислової продукції за рахунок стабільної роботи:
ТОВ „Дюна – Веста” - здійснює діяльність по виробництву та реалізації панчішно-шкарпеткової продукції, виробничі потужності підприємства завантажені повністю, працівники працюють в повній зайнятості.
За рівнем технічного обладнання ТОВ „Дюна-Веста” не має рівних в Україні. Підприємство оснащене сучасним італійським, чеським, японським обладнанням, впевнено завойовує європейський ринок. Підприємство відкриває фірмові магазини під франчизу, має інтернет-магазин. Приймає участь у тендерах щодо забезпечення панчішно-шкарпетковими виробами Збойні Сили та Національну Гвардію України.
ПрАТ „ВАТ Калина”- підприємство легкої промисловості працює в умовах давальницької сировини з іноземними партнерами по пошиттю виробів жіночої та чоловічої спідньої білизни.
На 2018 рік укладені угоди з угорською фірмою «Боді Фешн», італійською фірмою „ГАБ”, датською фірмою „Вангард Рітейл”, польською фірмою «Кріс Лайн», чеською фірмою «Тріола», латвійською фірмою «Ньюросме» та німецькою фірмою «Спайдель» на пошиття замовлень за відпрацьованою схемою на давальницькій сировині.
ТДВ „Червоноградський завод металоконструкцій” – випускає металоконструкції різної складності, будівельні, технологічні, монтажні та швидкоспоруджувальні металоконструкції будь-якої складності.
ТзОВ „Євро-Дах” – виконує роботи по холодному штампуванні та гнутті металочерепиці та профнастилу.
ПАТ „Червоноградський завод залізобетонних виробів” – здійснює виробництво збірних залізобетонних конструкцій та виконує одноразові замовлення по виготовленню металоконструкцій. На сьогоднішній день підприємство виконує одноразові замовлення населення по виготовленню металоконструкцій. Основним проблемним питанням підприємства є відсутність замовлень промислового будівництва, всі укладені угоди носять одноразовий характер на незначні суми.
ПАТ „Зміна” - підприємство здійснює виробництво радіочастотних з’єднувачів. Враховуючи розташування підприємства у вугледобувному регіоні організовано ремонт гірничо-шахтного обладнання по попередній оплаті. На підприємстві працюють верстати, які забезпечують виготовлення деталей будь-якої конфігурації. Підприємство має перспективи для нарощування обсягів виробництва та реалізації промислової продукції. У 2018 році укладено угоду з КП НВК «Іскра» м. Запоріжжя по виготовленню виробів спеціального призначення.
ТзОВ „Енерголіс” – основним видом діяльності є лісопильне виробництво (вироблення брикетів паливних, пиломатеріалів обрізних, погонажних виробів), а також виробництво виробів із пластмаси (профілі ПВХ, вагонка ПВХ).
ПП „Тис” - основним напрямком діяльності, є виробництво меблів з натурального дерева (кухонні кутики та ліжка). Підприємство реалізовує продукцію власного виробництва на території України.
ТзОВ „Полінет” основний вид діяльності – не спеціалізована оптова торгівля та підготування і прядіння текстильних волокон (гумка оплетена, нитки позументні).
СП „Київ-Захід” у формі ТзОВ – виробляє наступні види продукції: хліб пшеничний, пшенично-житній, заварний тощо, вироби булочні та здобні, батони та рулети. Виробничі лінії заводу оснащені сучасним обладнанням фірм: Kumkaya, Fimak та Імпексмаш. Підприємство реалізує продукцію власного виробництва на території Львівської та Волинської областей.
ТзОВ «Агро-інвест» - успішно здійснює діяльність у сфері переробки м’ясопродуктів. Підприємство працює на повну потужність. Виконує замовлення по випуску продукції згідно укладених договорів. Реалізує продукцію на території України та поза її межами.
КП «Комунальник» - підприємство надає наступні види послуг: зовнішнє освітлення м. Червонограда; благоустрій м. Червонограда; вивіз твердих побутових відходів; захоронення твердих побутових відходів; копання могил; реклама, реалізація вторсировини; ремонт доріг.
ТзОВ «Біотермал» - основним видом діяльності є лісопильне виробництво (виготовлення заготовок для піддонів, затяжок, руд- стійок хвойних порід).
Обсяги реалізованої промислової продукції
в розрізі підприємств м.Червонограда
(тис.грн.)
Назва підприємства | 2016 рік звіт | 2017 рік звіт | 2018 рік очікуване | 2018р. до 2017р., у% | |
| Добувна промисловість | 434431,0 | 532949,7 | 564960,0 | 106,01% |
1. | ВП „Шахта “Великомостівська” | 202399,0 | 226524,0 | 255600,0 | 112,84% |
2. | ВП „Шахта “Межирічанська” | 101499,0 | 146102,0 | 164310,0 | 112,46% |
3. | ВП „Шахта “Червоноградська” | 130533,0 | 129541,0 | 145050,0 | 111,97% |
4. | ТзОВ ВП "ЗВЗ" |
| 30782,7 |
| 0,00% |
| Переробна промисловість | 583389,3 | 794148,4 | 855757,0 | 107,76% |
| Вир-во іншої немет. мінер. продукції | 6957 | 7995,5 | 9000 | 112,56% |
5. | ПАТ "Червоноградський ЗЗБВ” | 6957 | 7995,5 | 9000 | 112,56% |
| Металургійне виробництво | 276464,1 | 384957,2 | 419132 | 108,88% |
6 | ТДВ “Червоноградський ЗМК” | 203976,9 | 295490 | 325112 | 110,02% |
7 | ТзОВ СУАП ”Термобуд” | 19548,8 | 19193,0 | 20100,0 | 104,73% |
8 | Дочірнє підприємство “Ритм” | 511,6 | 410,9 | 420 | 102,21% |
9 | ТзОВ “Євро-Дах” | 52426,8 | 69863,3 | 73500 | 105,21% |
| Машинобудування | 20517,0 | 670,0 | 700,0 | 104,48% |
10 | ПАТ “Зміна” | 20517,0 | 670,0 | 700,0 | 104,48% |
| Текстильне виробництво | 259781,1 | 304156,9 | 325200 | 106,92% |
11 | ПАТ “ВАТ Калина” | 71874,4 | 68172,7 | 72000 | 105,61% |
12 | ТОВ „Дюна – Веста” | 183266,3 | 233445,3 | 250500 | 107,31% |
13 | ТзОВ “Полінет” | 4640,4 | 2538,9 | 2700 | 106,35% |
| Виробництво харчових продуктів | 7335,9 | 83041,5 | 87500,0 | 105,37% |
14 | СП „Київ – Захід” у формі ТзОВ | 7335,9 | 18248,0 | 19000,0 | 104,12% |
15 | ТзОВ "Агро-інвест" |
| 64793,5 | 68500,0 | 105,72% |
| Хімічна і нафтохім. промисловість | 546 | 489,3 | 525 | 107,30% |
16 | ТзОВ „Енерголіс” 22.2 | 546 | 489,3 | 525 | 107,30% |
| Вир-во дерев. та виробів з деревини | 11788,2 | 12838,0 | 13700,0 | 106,71% |
16 | ТзОВ ” Енерголіс ” 16.10 | 1823 | 2783,2 | 3000 | 107,79% |
17 | ПП ”Тис” | 4932,6 | 4969,9 | 5200,0 | 104,63% |
18 | ТзОВ "Біотермал" | 5032,6 | 5084,9 | 5500,0 | 108,16% |
| Добувна та переробна промисловість | 1017820,3 | 1327098,1 | 1420717,0 | 107,05% |
| Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря | 85915,1 | 100050,1 | 155000 | 154,92% |
19 | КП ”Червоноградтеплокомуненерго” | 85915,1 | 100050,1 | 155000 | 154,92% |
| Всього по промисловості | 1103735,4 | 1427148,2 | 1575717,0 | 110,41% |
| Водопостачання; каналізація, поводження з відходами | 32448,1 | 41307,2 | 45446 | 110,02% |
20 | КП ”Червоноградводоканал” | 29778,9 | 37632,6 | 41396 | 110,00% |
21 | КП "Комунальник" | 2669,2 | 3674,6 | 4050 | 110,22% |
| Всього по місту | 1136183,5 | 1468455,4 | 1621163,0 | 110,40% |
Інвестиційна діяльність
Головна мета інвестиційної політики на 2018 рік є забезпечення сприятливих умов для надходження в місто вітчизняних та іноземних інвестицій, формування нового позитивного інвестиційного іміджу міста у всіх сферах та галузях економіки.
Обсяг виконаних будівельних робіт за 2017 рік склав 90,7 млн.грн., що становить 1,6% до загальнообласного обсягу та 146,9% у порівнянні з 2016 роком, в т.ч. за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету 45,9 млн.грн.
Обсяг бюджету розвитку на 2018 рік складе 5,4 млн.грн. За рахунок коштів бюджету розвитку пропонується фінансувати такі об’єкти:
- капремонт житлового фонду ОСББ- 200,0тис.грн.(в т.ч. ремонт ліфтів);на розробку містобудівної документації – 49,0 тис.грн. на придбання обладнання для Червоноградського міського терцентру – 49,0 тис.грн. на землеустрій- 80,0тис.грн.;на реконструкцію зовнішнього освітлення – 1081,6грн.на електропостачання кварталу «Солокія» - 200,0тис.грн.капітальний ремонт приміщень закладів освіти та придбання обладнання – 1039,0 тис.грн; на капітальний ремонт закладів культури – 200,0 тис.грн.;на капітальні видатки для ЦМЛ в сумі 405,3 тис.грн.;на капітальні видатки КП «ЦПМСД» - 359,1 тис.грн.на будівництво технологічної лінії утилізації шламів ( співфінансування ) - 100,0 тис.грн.;субвенція смт.Гірник-150,0 тис.грн.на реконструкцію СК «Шахтар» в м.Червонограді – 1184,2 тис.грн.на реконструкцію магістрального водопроводу «Бендюзький водозабір - м.Соснівка» - 300,0тис.грн.
Іноземні інвестиції по місту станом на 01.01.2018 року за попередніми даними становлять 7104,3 тис.дол. США і є більше аналогічного періоду минулого року на 2,4% (на 167,5 тис.дол.США). Прямі іноземні інвестиції міста в розрахунку на одну особу за 2017 рік за попередніми даними склали 87,4 дол. США.
На території м.Червонограда зареєстровано 16 підприємств, в які залучені прямі іноземні інвестицій:
- виробництво промислової продукції – ТДВ „Червоноградський завод металоконструкцій”, ТзОВ СУАП „Євроком”, ТзОВ „Добробуд-Ліга”, ТзОВ „ЧЕР-БУД”, ТзОВ СУРП „Теплоенергосистеми”, Доч. Підпр. „Аллдан–Україна”, Доч.підпр. „Сістем консултінг Україна ”. транспорт - ТзОВ „Вікторія – Транс”, ТзОВ СУВП „Інтергал”.торгівля – ТзОВ СУНП „Імпорт-Експорт” Сенвей”, ПП „Ванті”, ПП „Інвест Трейд Захід”, ТзОВ „Захід Імпорт Постач”, ТзОВ „Євробудвесттрейд”. послуги - ТзОВ „Єврогеймс”, ТзОВ „Гемо Медика Червоноград”.
Основними інвесторами підприємств міста є партнери з: Угорщини, Польщі, Америки, Великої Британії, Німеччини, Молдови, Словаччини.
Ринок праці та зайнятість населення.
Головною метою розвитку цієї сфери у 2013-2017 роках є реалізація активної політики зайнятості, забезпечення соціального захисту населення від безробіття, розширення сфери застосування праці, збереження діючих та створення нових робочих місць.
Основні завдання:
- забезпечення конструктивної співпраці з працедавцями з метою наповнення ринку праці вільними робочими місцями;забезпечення розширення сфери застосування праці за рахунок збереження діючих та створення нових робочих місць;формування професійно-кваліфікаційного складу робочої сили відповідно до потреб ринку праці;сприянню підвищенню мобільності робочої сили шляхом поширення оперативної інформації про становище на регіональних ринках праці, зокрема, з використанням єдиного інформаційного простору щодо банку вакансій та професійно-кваліфікаційного складу по шукачів роботи;організація моніторингу регіональної пропозиції та попиту на робочу силу у професійно-кваліфікаційному розрізі;реалізація активної політики зайнятості (працевлаштування, професійна підготовка та перепідготовка, організація громадських робіт) та вжиття заходів до переважання її над пасивною;розширення видів оплачуваних громадських робіт з трьох джерел фінансування, а саме: Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття, працедавців, місцевих бюджетів;забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян за рахунок розширення практики підготовки кадрів з числа безробітного населення на замовлення працедавців під конкретні робочі місця, стажування безпосередньо на робочих місцях;залучення безробітних громадян до участі у загальнодержавних оплачуваних громадських роботах;забезпечення жорсткого контролю за ритмічністю роботи та економічним і раціональним використанням коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття;посилення особистої відповідальності фахівців центрів зайнятості та дотримання у роботі вимог чинного законодавства України;детінізація трудових відносин шляхом посилення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, зокрема положень щодо укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками;посилення контролю за дотриманням вимог законодавства про працю, зайнятість населення та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, з метою реалізації прав і гарантій працівників, недопущення випадків використання найманої сили без належного оформлення трудових відносин з працедавцем;створення спеціалізованих робочих місць для працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями;сприяння професійній інтеграції інвалідів у суспільство шляхом надання профорієнтаційних послуг та запровадження ефективних форм роботи та індивідуальних підходів щодо вирішення питання їх працевлаштування;розширення інформаційних та консультаційних послуг щодо залучення до трудової діяльності молоді, особливо тієї, котра вперше шукає роботу, жінок, котрі мають дітей та тривалий час не працювали, осіб перед пенсійного віку та з інвалідністю, у тому числі з метою протидії неврегульованій міграції;проведення профорієнтаційної роботи з випускниками загальноосвітніх шкіл та безробітними з метою формування у них позитивної мотивації до трудової діяльності, свідомого вибору професії, акцентуючи увагу на потребах ринку праці, зокрема робітничих професіях;заохочення запровадження на підприємствах добровільної соціальної звітності щодо умов праці та якості робочих місць;проведення широкої інформаційно-розяснювальної роботи щодо ефективної зайнятості населення;здійснення системного аналізу загроз та перспектив розвитку на ринку праці підпорядкованих територій.
Розділ V. Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення до 2020 року
Пор. № | Найменування заходу | Виконавці (місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації, сторони соціального діалогу) | Термін Виконання |
1 | 2 | 3 | 4 |
1. Розширення сфери застосування праці та стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць | |||
1 | Забезпечувати проведення інформаційно-консультаційної роботи з роботодавцями у різних форматах (семінари, тренінги, „круглі столи”, конференції тощо), у тому числі, з метою удосконалення соціально-трудових відносин. | Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
2 | Забезпечувати проведення інформаційно-консультаційної роботи з роботодавцями щодо недопущення випадків прояву дискримінації у змісті оголошень (реклами) про вакансії (прийом на роботу). | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
3 | Сприяти активізації роботи комісій з легалізації зайнятості з залученням до їх роботи представників наукової сфери. Ініціювати перед органами місцевої влади систематичне проведення нарад з керівниками ринкоутворюючих підприємств з питань організації ведення соціально-відповідального бізнесу, збільшення обсягів зайнятості за рахунок створення гідних умов праці та легалізації зайнятості. | Виконавчий комітет Червоноградської міської ради Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
4 | Сприяти створенню нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності, зокрема шляхом компенсацій єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих безробітних у встановленому порядку. | Виконавчий комітет Червоноградської міської ради Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
5 | Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням, у тому числі безробітними, для підвищення їх мотивації та зацікавленості до підприємницької діяльності, підтримки підприємницьких ініціатив. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
6 | Сприяти розв’язанню проблем зайнятості населення, передусім безробітним мешканцям сільської місцевості, вугільних регіонів та малих міст, у започаткуванні власної справи шляхом отримання виплати допомоги з безробіття одноразово, в тому числі через реалізацію пілотного проекту відповідно до постанови КМУ №1154. | Виконавчий комітет Червоноградської міської ради Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
7 | Забезпечувати соціальний захист вивільнюваних працівників з шахт, а також членів їх сімей, шляхом працевлаштування за сприянням служби зайнятості, у тому числі, з наданням компенсацій роботодавцям, започаткування власної справи за допомогою служби зайнятості, а також залучення їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійної підготовки у встановленому порядку. | Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
8 | Забезпечувати оперативний збір інформації про вакансії із різноманітних джерел та після її опрацювання негайно доводити до уваги шукачів роботи. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
9 | Забезпечувати постійну наявність актуальних вакансій на громадські та інші роботи тимчасового характеру з метою забезпечення додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій громадян. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
10 | Залучати працівників у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції до громадських робіт у встановленому порядку. | Виконавчий комітет Червоноградської міської ради роботодавці Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
11 | Здійснювати постійний контроль за виконанням заходів програми зайнятості населення на 2018-2020 роки і виносити це питання на розгляд обласного координаційних комітетів сприяння зайнятості, колегій облдержадміністрації, колегій департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, а також органів місцевої виконавчої влади. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
12 | Сприяти працевлаштуванню особам до набуття статусу безробітного, а також реалізації активних програм для працевлаштування безробітних, сприяння започаткуванню й розвитку підприємницької діяльності, в тому числі через реалізацію пілотного проекту відповідно до постанови КМУ №1154. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
13 | Забезпечити надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади з метою стимулювання самозайнятості населення. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
14 | Забезпечувати охоплення профорієнтаційними заходами, а також заходами, спрямованими на прискорення працевлаштування, посилення мотивації до праці, психологічну підтримку та навчання методам пошуку роботи осіб, котрі перебувають на обліку в службі зайнятості.
| Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
15 | Проводити профінформаційні заходи для вивільнюваних працівників з метою їх адаптації до ринку праці та запобігання безробіттю на підставі письмових звернень про потребу у таких заходах від ПОУ. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
16 | Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням, органами місцевої влади, роботодавцями та ЗМІ щодо надання об’єктивної оцінки про стан, основні тенденції та процеси, які відбуваються на ринку праці області. | Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення | |||
17 | Визначати поточну та перспективну кадрову потребу підприємств. Забезпечувати вчасне опрацювання актуальних й перспективних вакансій з метою формування замовлень на професійну підготовку і перепідготовку безробітних для всебічного задоволення кадрових потреб роботодавців, у тому числі шляхом індивідуального навчання та стажування. | Виконавчий комітет Червоноградської міської ради Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
18 | Спрямовувати зусилля роботодавців, соціальних партнерів, громадськості, навчальних закладів на спільну участь в організації навчально-виробничого процесу та проходження навчання та виробничої практики безпосередньо на виробництві. | Червоноградський міський центр соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, роботодавці, Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
19 | Організовувати роботу з підтвердження у встановленому порядку професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
20 | Надавати у встановленому порядку особам ваучери для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці, професіями (спеціальностями) відповідно до переліку, затвердженого КМУ. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
21 | Забезпечувати організацію професійного навчання безробітних (першочергово осіб, які не мають професії, перебувають у стані тривалого безробіття, соціально незахищених осіб та інвалідів). | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
22 | Організовувати професійне навчання безробітних відповідно до поточної та перспективної потреби ринку праці Львівщини. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
23 | Удосконалювати зміст навчального процесу на основі розширення соціального діалогу з роботодавцями, зокрема залучення їх до розробки навчальних планів та програм, організації на їх базі виробничого навчання (практики) для претендентів на працевлаштування після закінчення навчання. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
24 | Здійснювати першочергово професійне навчання осіб, котрі не можуть підібрати роботу (працевлаштування яких ускладнене) через відсутність у них необхідної професії або кваліфікації (осіб без професії, або тих, котрі займали робочі місця, що не потребують спеціальної підготовки; осіб, котрі перебувають на обліку більше 6 міс.; соціально незахищених осіб) для прискорення їх працевлаштування шляхом попереднього профнавчання, у першу чергу в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
25 | Організовувати та проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо можливостей та переваг професійного навчання дорослого населення у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
26 | Надавати адресні профорієнтаційні послуги, спрямовані на допомогу у здобутті актуального на ринку праці фаху різним категоріям населення, у т.ч. соціально-вразливим його верствам, а також учасникам АТО, котрим пропонується професійне навчання органами соціального захисту населення. |
Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
27 | Проводити превентивну роботу з учнями, в тому числі, із використанням інтерактивних засобів та форм профорієнтаційної роботи з метою формування у молоді позитивної мотивації до трудової діяльності, свідомого вибору професії на основі власних інтересів та здібностей з врахуванням потреб ринку праці. | Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
28 | Здійснювати заходи щодо запобігання настання страхових випадків у разі запланованого масового вивільнення працівників з підприємств, установ та організацій шляхом здійснення професійної підготовки або підвищення кваліфікації працівників. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції | |||
29 | Співпрацювати із суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та інших суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні відповідно до чинного законодавства. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
30 | Сприяти підвищенню мобільності робочої сили, у тому числі, шляхом інформування про наявні вакансії в інших областях України, а також інформування мешканців інших регіонів про вільні вакансії на території Львівської області з чітким селективним підходом, що забезпечить ефективний міжрегіональний перерозподіл людських ресурсів. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
31 | Проводити роботу щодо запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми шляхом формування у потенційних мігрантів правильних соціальних орієнтирів, а також реальних уявлень про умови й ризики праці за кордоном, мотивації до офіційного працевлаштування в Україні тощо. Організовувати та проводити семінари "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці" для цільових груп безробітних, в т. ч. із залученням зацікавлених організацій. | Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці | |||
32 | Сприяти працевлаштуванню осіб з числа соціально незахищених категорій громадян в рахунок квоти, у тому числі шляхом надання у встановленому порядку роботодавцям компенсації у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. | Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
33 | Скеровувати на професійне навчання інвалідів, котрі зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні, у тому числі за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів тих безробітних, які відповідно до законодавства не мають права на допомогу з безробіття. Інформувати у встановленому порядку місцеві органи соціального захисту населення, центри професійної реабілітації інвалідів про інвалідів, котрі зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні та виявили бажання пройти професійне навчання. Вживати заходи щодо подальшого працевлаштування осіб, котрі пройшли навчання. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
34 | Продовжити практику співпраці з ЛКК, МСЕК в частині формування розділів Індивідуальної програми реабілітації інвалідів “професійна реабілітація” та “трудова реабілітація” з урахуванням стану здоров’я інваліда та результатів профдіагностичного тестування, проведеного спеціалістом центру зайнятості. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
35 | Сприяти працевлаштуванню інвалідів, у тому числі, на підприємства, установи, організації відповідно до нормативу робочих місць та на заявлені роботодавцями вільні робочі місця та вакантні посади для цієї категорії громадян, а також шляхом виплати допомоги з безробіття, одноразово, для започаткування власної справи. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
36 | Проводити спільні масові заходи, а саме: ярмарки вакансій, круглі столи, конференції, семінари з метою відпрацювання організаційних підходів щодо вирішення питань соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації та сприяння зайнятості. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
37 | Забезпечити відповідно до вимог чинного законодавства надання повного спектру соціальних послуг молодим особам віком до 18 років, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, котрі звернулися до центру зайнятості. Здійснювати працевлаштування дітей-сиріт у місячний термін з дня постановки на облік у центрі зайнятості. | Червоноградський міський центр соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
38 | Забезпечити адресний та індивідуальний підхід до надання соціальних послуг особам з інвалідністю, котрі звертаються до служби зайнятості, у тому числі, за участі та сприянням інших соціальних партнерів, а саме: Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, органів соціального захисту населення, громадських організацій інвалідів тощо. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
39 | Надавати профконсультаційні послуги, у тому числі із застосуванням психологічних тестів та формувати за результатами тестування висновки з рекомендаціями щодо вибору або зміни професії особам, котрі звернулися до центру зайнятості, зокрема інвалідам, учасникам АТО, випускникам загальноосвітніх навчальних закладів. | Червоноградська міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ, Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
40 | Забезпечити адресне надання соціальних послуг, у тому числі адресний пошук вакансій, учасникам антитерористичної операції, використовуючи індивідуальний підхід та особливе ставлення до кожної особи зокрема. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
41 | Сприяти учасникам антитерористичної операції у пошуку підходящої роботи та працевлаштуванні на вільні та новостворені робочі місця, у тому числі шляхом організації громадських робіт для безробітних та виплати компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям відповідно до статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення». | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
42 | Забезпечення подальшої співпраці з органами місцевої влади, профспілками, працедавцями, громадськими організаціями та іншими соціальними партнерами для сприяння забезпечення зайнятості населення, зокрема учасників АТО та інших соціально вразливих категорій населення з метою недопущення зростання обсягів безробіття. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
43 | Забезпечити професійне навчання, в тому числі на базі навчальних закладів державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних з числа ветеранів війни та учасників антитерористичної операції під поточну та перспективну потребу ринку праці. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
44 | Забезпечити працевлаштування демобілізованих військовослужбовців на вакантні та новостворені робочі місця, у тому числі з виплатою в установленому порядку компенсації єдиного внеску роботодавцям відповідно до статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення». | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
45 | Сприяти започаткуванню демобілізованими військовослужбовцями власної справи шляхом здійснення в установленому порядку виплати одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
46 | Здійснювати інформаційно - роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо можливості працевлаштування внутрішньо-переміщених осіб з наданням компенсації заробітної плати з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
47 | Провадити роботу з органами місцевої влади щодо розширення видів громадських робіт і залучення до них безробітних з числа учасників антитерористичної операції та внутрішньо-переміщених осіб. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
48 | Сприяти особам, котрі у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції, в пошуку підходящої роботи та працевлаштуванні на вільні та новостворені робочі місця, а також залученню їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
49 | Забезпечити посилення індивідуального підходу до сприяння зайнятості шукачам роботи та забезпечення їх роботою в максимально стислі терміни, завершення профілювання безробітних, контроль виконання програм зайнятості для безробітних відповідно до профільних груп. | Червоноградський міський центр зайнятості | Упродовж 2018-2020 років |
Пріоритетні напрями діяльності Червоноградської міської філії ЛОЦЗ у 2018-2020 роках:
- Забезпечення подальшої співпраці з органами місцевої влади, профспілками, працедавцями, громадськими організаціями та іншими соціальними партнерами для сприяння забезпечення зайнятості населення, зокрема учасників АТО та інших соціально вразливих категорій населення з метою недопущення зростання обсягів безробіття.
- Адресна робота з роботодавцями з метою формування банку вакансій у службі зайнятості, у тому числі на перспективу, та оперативне їх укомплектування. Вжиття оперативних заходів для укомплектування вакансій, у тому числі із застосуванням методів рекрутингу, пошуку претендентів на роботу не лише серед клієнтів служби зайнятості.
- Активне сприяння працевлаштуванню особам до набуття статусу безробітного, а також реалізації активних програм для працевлаштування безробітних, сприяння започаткуванню й розвитку підприємницької діяльності, в тому числі через реалізацію пілотного проекту відповідно до постанови КМУ №1154.Посилення індивідуального підходу до сприяння зайнятості шукачам роботи та забезпечення їх роботою в максимально стислі терміни, завершення профілювання безробітних, контроль виконання програм зайнятості для безробітних відповідно до профільних груп.
- Співпрацю зі створеними об'єднаними територіальними громадами, від інформування населення про послуги СЗ за місцем проживання громадян, до організації громадських робіт, на засадах співфінансування, передусім з надання соціальних послуг, проведення активної профорієнтаційної та інформаційно-консультаційної роботи з мешканцями громади.
- Дотримання фінансової дисципліни щодо ефективного та раціонального використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та майна.
Таблиця 1
Надання соціальних послуг Червоноградською міською філією ЛОЦЗ
Показники | Одиниці виміру | 2016 рік (звіт) | 2017 рік (звіт) | 2018 рік (прогноз) | 2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) |
Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним | особи | 2732 | 2209 | 2230 | 2140 | 2005 |
Чисельність осіб, забезпечених роботою (за направленням державної служби зайнятості, самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод), осіб | особи | 2464 | 2571 | 2400 | 2420 | 2440 |
Надання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи | особи | 4 | 5 | 15 | 20 | 25 |
Надання компенсації єдиного внеску роботодавцям за працевлаштування безробітних | особи | 30 | 26 | 35 | 35 | 35 |
Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа вимушено переміщених осіб | особи | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 |
Охоплення безробітних професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації | особи | 349 | 376 | 345 | 350 | 355 |
Надання ваучерів на навчання особам старше 45 років, з метою укріплення їх конкурентоздатності на ринку праці | особи | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Залучення громадян до громадських та інших робіт тимчасового характеру | особи | 60 | 30 | 40 | 50 | 60 |
Таблиця 2
Показники щодо кількості створення нових робочих місць на 2018- 2020 роки
| 2018р. | 2019р. | 2020р. |
Створення нових робочих місць | 1085 | 1090 | 1095 |
Таблиця 3
Показники сприяння зайнятості інвалідів
(осіб)
Найменування показника | Одиниці виміру | 2016 рік (звіт) | 2017 рік (звіт) | 2018 рік (прогноз) | 2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) |
Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним з числа інвалідів | осіб | 260 | 218 | 240 | 230 | 230 |
Чисельність інвалідів, забезпечених роботою (за направленням державної служби зайнятості, самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод), осіб | осіб | 46 | 48 | 40 | 45 | 45 |
Надання інвалідам одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи | осіб | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Надання компенсації єдиного внеску роботодавцям за працевлаштування безробітних з числа інвалідів | осіб | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 |
Чисельність інвалідів, залучених до участі у громадських та інших робіт тимчасового характеру | осіб | 1 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання за скеруванням служби зайнятості | осіб | 7 | 6 | 6 | 8 | 8 |
Таблиця 4
Ключові заходи розвитку сфери діяльності
Статегічна та операційна ціль | Ключові заходи | Проблема на вирішення якої спрямований захід | Термін виконання | Індикатори виконання заходів |
Зниження рівня безробіття, особливо серед молоді |
| Наявність безробіття, зокрема молодіжного | Забезпечення працевлаштування всіх категорій шукачів роботи та безробітних, котрі звертаються до служби зайнятості: | |
2018 рік | 2400 осіб | |||
2019рік | 2420 осіб | |||
2020 рік | 2440 осіб | |||
| Залучення громадян до громадських та інших робіт тимчасового характеру | |||
2018 рік | 40 осіб | |||
2019 рік | 50 осіб | |||
2020 рік | 60 осіб | |||
Сприяння зайнятості населення та започаткування власного бізнесу безробітними, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, мешканців села та інших соціально вразливих категорій |
| Низький рівень зайнятості населення | Долучення до створення нових робочих місць шляхом реалізації активних програм сприяння зайнятості населення, а саме:
| |
2018 рік | 15 осіб | |||
2019 рік | 20 осіб | |||
2020 рік | 25 осіб | |||
| ||||
2018 рік | 35 осіб | |||
2019 рік | 35 осіб | |||
2020 рік | 35 осіб | |||
| ||||
2018 рік | 1 ос. | |||
2019 рік | 1 ос. | |||
2020 рік | 0 ос. | |||
Підвищення конкурентоспромож-ності безробітних та осіб старше 45 років на ринку праці |
| Наявність дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці | Забезпечення профе-сійної підготовки, перепідготовки та підвищення квалі-фікації безробітних: | |
2018 рік | 345 осіб | |||
2019 рік | 350 осіб | |||
2020 рік | 355 осіб | |||
Надання ваучерів осо-бам старшим 45 років для перепідготовки, спеціалізації, підви-щення кваліфікації | ||||
2018 рік | 0 ос. | |||
2019 рік | 1 ос. | |||
2020 рік | 0 ос. | |||
Зменшення безробіття |
| Низький рівень зайнятості населення, зокрема в сільській місцевості | Забезпечення повним комплексом соціальних та інформаційно-консультаційних послуг зареєстрованим безробітним: | |
2018 рік | 2230 осіб | |||
2019 рік | 2140 осіб | |||
2020 рік | 2005 осіб |