Про впровадження пілотного проєкту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи "Prozorro. Продажі"
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області Двадцять дев’ята сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
____________ | м.Червоноград | №________ | |
Про впровадження пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі» | |||
З метою забезпечення прозорої та ефективної системи реалізації комунального майна (в тому числі списаного), публічності та прозорості використання ресурсів, отримання додаткового доходу суб’єктами господарювання, враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 717 «Про реалізацію пілотного проекту щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі», наказ Фонду державного майна України від 19.07.2017 № 1143 «Про затвердження Порядку проведення пілотного проекту з продажу об’єктів малої приватизації із застосуванням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі», декларацію від 14.02.2018 про приєднання Червоноградської міської ради Львівської області до Меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об’єктів державної власності, майна державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, та об’єктів малої приватизації, керуючись ст.ст. 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Червоноградська міська рада
Вирішила:
1. Затвердити Порядок впровадження пілотного проекту з продажу комунального майна (в тому числі списаного), яке належить територіальній громаді міста Червонограда, з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі», згідно з додатком.
2. Виконавчим органам Червоноградської міської ради, комунальним підприємствам, організаціям (установам, закладам) (далі - Замовникам), впровадити пілотний проект щодо організації електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі» згідно з Порядком, затвердженим п. 1 цього рішення.
3. Замовникам, визначеним п. 2 цього рішення, протягом десяти днів з дня набрання чинності цим рішенням призначити осіб, відповідальних за проведення електронних торгів (аукціонів) з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі», та письмово повідомити про призначену особу Виконавчий комітет Червоноградської міської ради.
4. Замовники самостійно визначають організатора проведення електронних торгів, здійснюючи процедуру продажу майна відповідно до укладеного з ним договору та вимог чинного законодавства.
5. Виконавчі органи Червоноградської міської ради, комунальні підприємства, організації (установи, заклади), засновані на комунальній власності територіальної громади міста Червонограда, не визначені п. 2 цього рішення, можуть самостійно долучитися до пілотного проекту та використовувати електронну торгову систему «Prozorro.Продажі».
6. Рішення оприлюднити відповідно до вимог законодавства.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунального господарства, благоустрою, охорони довкілля, комунальної власності та приватизації (Сухинюк В.Є.) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гаманюка В.В.
Міський голова | А.ЗАЛІВСЬКИЙ |
Секретар міської ради О. ГРАСУЛОВ
Голова постійної депутатської комісії
з питань комунального господарства,
благоустрою, охорони довкілля, комунальної
власності та приватизації В. СУХИНЮК
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради В. ГАМАНЮК
Начальник юридичного відділу В. ЦЮПА
Додаток
до рішення міської ради
від 24 травня 2018 року
Порядок
впровадження пілотного проекту з продажу комунального майна (в тому числі списаного), яке належить територіальній громаді міста Червонограда, з використанням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі»
1. Загальні положення
- . Цей Порядок розроблено з метою забезпечення впровадження
сучасних технологій продажу, відкритості та прозорості продажу комунального майна (в тому числі списаного) на електронному аукціоні із застосуванням електронної торгової системи «Prozorro.Продажі» (далі - ЕТС), а також залучення більш широкого кола потенційних покупців.
Метою проведення електронних аукціонів є забезпечення продажу комунального майна у найкоротший строк та отримання максимальної ціни продажу.
- . Цей Порядок визначає механізм організації і проведення
продажу комунального майна із застосуванням електронної торгової системи "ProZorro.Продажі"
- . У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються у такому
значенні:
електронна торгова система «Prozorro.Продажі» (ЕТС) - інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує можливість створення, розміщення, оприлюднення та обміну інформацією і документами в електронному вигляді, необхідними для проведення електронного аукціону;
адміністратор - юридична особа, яка забезпечує реалізацію пілотного проекту на підставі договору з Фондом державного майна України, володіє центральною базою даних електронної торгової системи (далі - ЕТС) та забезпечує функціонування ЕТС;
оператор електронного майданчика (організатор аукціону) - юридична особа (юридичні особи), зареєстрована в установленому законодавством порядку на території України, що має право на використання електронного майданчика, який підключено до електронної торгової системи «Prozorro.Продажі»;
електронний аукціон (електронні торги) - продаж об'єктів комунальної власності, що полягає у передачі права власності покупцю, який у ході торгів із використанням електронної торгової системи в режимі реального часу у мережі Інтернет запропонував найвищу ціну;
електронний майданчик - апаратно-програмний комплекс, який функціонує в мережі Інтернет, підключений до ЕТС та забезпечує оператору, замовнику та учасникам можливість користуватися сервісами ЕТС з автоматичним обміном інформацією щодо процесу проведення електронного аукціону;
веб-сайт адміністратора - сторінка в мережі Інтернет, на якій розміщено електронний майданчик адміністратора;
замовник – виконавчі органі Червоноградської міської ради, комунальні підприємства, організації (установи, заклади);
учасник - фізична або юридична особа, яка є користувачем ЕТС, відповідає вимогам, встановленим законодавством, подала заяву на участь в електронному аукціоні та необхідні документи, сплатила гарантійний та реєстраційний внески, пройшла процедуру реєстрації для участі, отримала підтвердження про реєстрацію та індивідуальний код учасника;
індивідуальний код учасника - набір цифр та літер, що ЕТС автоматично присвоює учаснику після його реєстрації для участі в електронному аукціоні;
лот – об’єкт комунальної власності, визначений п. 2.1 цього Порядку, який пропонується до продажу на електронному аукціоні;
початкова ціна - ціна об'єкта (лота), встановлена замовником на підставі результатів оцінки майна;
стартова ціна (очікувана вартість) - ціна об'єкта (лота), з якої починається торг;
крок аукціону - надбавка не менше десяти відсотків стартової ціни об'єкта (лота), на яку в ході електронного аукціону може здійснюватися підвищення ціни;
реєстраційний внесок - плата за подання заяви на участь в аукціоні у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для реєстрації потенційного покупця як учасника електронного аукціону.
2. Сфера застосування Порядку
2.1. Дія цього Порядку поширюється на матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами) та запаси, які не використовуються у господарській діяльності підприємства, в т.ч.:
2.1.1 рухоме майно (транспортні засоби);
2.1.2 основні засоби та інші необоротні матеріальні активи, окрім майна, визначеного п. 2.2 цього рішення.
2.1.3 оприбуткована вторинна сировина, отримана внаслідок списання основних засобів та необоротних активів, які втратили свої експлуатаційні та товарні якості, в результаті їх демонтажу/розбирання (брухт чорних, кольорових та дорогоцінних металів, непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати, будівельні матеріали після демонтажу, деревина, яка утворилася після видалення дерев, та ін.).
2.2. Дія цього Порядку не поширюється на відчуження (продаж):
- цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів;
- індивідуально визначеного нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), об’єктів незавершеного будівництва та законсервованих об’єктів, відчуження яких регулюється законами та іншими нормативно-правовими актами з питань приватизації;
- майна, на яке відповідно до діючого законодавства встановлена заборона на відчуження (застава, податкова застава, накладення арешту, тощо);
- майна, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами.
2.3. Відчуження майна суб’єктів господарювання (в т.ч. виконавчих органів Червоноградської міської ради), зазначеного в п.п. 2.1.1, 2.1.2 цього Порядку), проводиться безпосередньо Заявником, на балансі якого перебуває таке майно, лише після отримання на це згоди виконавчого комітету Червоноградської міської ради.
2.4. Початкова ціна продажу майна, зазначеного в п.п. 2.1.1, 2.1.2 цього Порядку, встановлюється на підставі висновку про вартість такого майна, затвердженого виконавчим комітетом Червоноградської міської ради.
2.5. Вартість оприбуткованих матеріалів, що визначається суб’єктом господарювання (в т.ч. виконавчим органом Червоноградської міської ради) комісійно за погодженням з органом управління та заступником міського голови у відповідності до цін, установлених пунктами прийому вторинної сировини на момент продажу або за інформацію з прайс-листів (прейскурантів). Для коректної оцінки вартості оприбуткованих матеріалів можливо виконання незалежної оцінки. Результати такої оцінки комісія зі списання відображає в акті списання.
3. Електронна торгова система
3.1. Електронна торгова система (ЕТС) забезпечує:
- безперебійну роботу з проведення електронних аукціонів;
- загальнодоступність та рівні права для всіх користувачів;
- прийняття заяв про участь в аукціоні від учасників на рівних умовах;
- надання учасникам інформації про продаж;
- приймання, обробку та передачу інформації від операторів, учасників та замовників;
- конфіденційність інформації, що вноситься учасниками;
- формування та зберігання інформації про перебіг та результати електронного аукціону з фіксацією часу подання учасниками цінових пропозицій та вчинення інших дій в ЕТС;
3.2. Доступ до ЕТС здійснюється виключно через сервіси, що надаються операторами.
3.3. Оператор здійснює консультаційну підтримку користувачів з питань, пов'язаних з функціонуванням ЕТС, за допомогою телефонного зв'язку та електронною поштою, що вказані на веб-сайті електронних майданчиків.
3.4. Учасники електронного аукціону отримують доступ до ЕТС тільки через сервіси, що надаються операторами. Для участі в електронному аукціоні електронні майданчики забезпечують учасникам тимчасовий прямий доступ до ЕТС.
4. Права та зобов'язання адміністратора, оператора, замовника та учасника
4.1. Адміністратор має право перевіряти достовірність інформації, наданої учасниками через електронний майданчик оператора.
Адміністратор забезпечує:
- збереження документів, інформації та відомостей, що створюються, вносяться в ЕТС під час організації та проведення електронного аукціону;
- технічну можливість операторам здійснювати діяльність з організації електронного аукціону;
- технічну можливість та доступ для замовника, учасників електронного аукціону до ЕТС, в тому числі до інформації про проведення електронного аукціону.
4.2. Оператор має право отримувати від учасників та замовників інформацію, необхідну для організації та проведення електронного аукціону, в тому числі паперові копії документів.
Оператор зобов'язаний:
- своєчасно укласти договір із замовником про продаж майна;не розголошувати конфіденційну інформацію учасників електронного
аукціону, в тому числі розмір їх закритих цінових пропозицій, до початку електронного аукціону;
- не розголошувати найменування учасників до завершення електрон-
ного аукціону;
- здійснювати консультаційну підтримку замовника та учасників з
питань за допомогою телефонного зв'язку та електронної пошти, що вказані на веб-сайті оператора;
- забезпечити технічну можливість та рівний доступ учасників до інфор-
мації про проведення електронного аукціону в ЕТС, а також доступність сервісу.
4.3. Замовник має право зареєструватись на декількох електронних майданчиках. Замовник має право внести зміни до заяв або анулювати їх на будь-якому етапі до укладення договору купівлі-продажу.
Замовник зобов'язаний вчасно розмістити інформацію про продаж об'єкта (лота) в ЕТС, а також - достовірну й актуальну інформацію про себе.
5. Підготовка до продажу комунального майна
5.1. Виконавчі органі Червоноградської міської ради, комунальні підприємства, організації (установи, заклади), зобов`язані самостійно укласти з організатором електронних торгів договір щодо організації продажу майна.
5.2. Умови продажу комунального майна шляхом проведення публічних торгів (аукціонів) із використанням ЕТС визначаються в оголошенні щодо продажу комунального майна та повинні містити:
- інформацію про власника комунального майна;
- інформацію про балансоутримувача комунального майна;
- порядок оформлення участі в електронних торгах, перелік документів, які надаються учасникам, вимоги до їх оформлення;
- дату оголошення торгів;
- кінцевий термін прийняття заявок про участь в торгах;
- відомості про комунальне майно, яке підлягає продажу, його склад, характеристику, опис за ознаками, місцезнаходження, фотографії;
- початкову ціну реалізації комунального майна;
- істотні умови купівлі-продажу комунального майна або проект договору;
- реквізити рахунку замовника для перерахування коштів за придбане майно.
5.3. Інформація про проведення продажу комунального майна на електронному аукціоні готується та розміщується замовником безоплатно:
в офіційних друкованих виданнях або на офіційному веб-сайті міської ради (на сторінці органу управління) та в ЕТС, не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення аукціону.
5.4 Доступ до інформації, оприлюдненої в ЕТС є безоплатним та вільним.
5.5. Після розміщення оголошення потенційні покупці, які мають намір прийняти участь у електронних торгах, реєструються в ЕТС через електронні майданчики та сплачують гарантійний внесок в розмірі 10 відсотків від початкової ціни лоту. Усі документи і відомості, пов'язані з реєстрацією учасників в ЕТС та проведенням електронного аукціону, в тому числі з поданням заяв і закритих цінових пропозицій, направляються у формі електронних документів через ЕТС.
6. Порядок проведення електронного аукціону
та визначення переможця
6.1. Аукціон проводиться за умови надходження не менше двох заяв від учасників. Якщо до закінчення терміну кінцевого прийняття заяв не надійшло жодної заяви або надійшла одна заява, ЕТС автоматично присвоює аукціону статус «Торги не відбулися»;
6.2. Електронний аукціон починається автоматично в час та дату, що визначені в інформації про продаж та відображені в ЕТС. Електронний аукціон проводиться в інтерактивному режимі реального часу, за перебігом якого можуть спостерігати усі користувачі;
6.3. Будь-яка інформація про кожного з учасників є закритою до закінчення електронного аукціону для всіх користувачів, крім інформації про номери учасників та їх кількість.
6.4 Якщо за результатами електронного аукціону жоден учасник не зробив крок аукціону (не запропонував ціну, що перевищує початкову ціну продажу об’єкта на аукціоні), ЕТС присвоює електронному аукціону статус «Торги не відбулися».
6.5. У разі повторного проведення аукціону можлива зміна умов продажу, включаючи початкову вартість. У цьому разі початкову вартість продажу може бути зменшено не більш як на 30 відсотків:
- для майна, визначеного п. 2.1.3 цього Порядку, за рішенням суб`єкта господарювання, погодженням органу управління та заступника міського голови;
- для майна, визначеного п.п. 2.1.1, 2.1.2 цього Порядку, за згодою виконавчого комітету Червоноградської міської ради.
6.6. Процес визначення переможця електронного аукціону передбачає автоматичну оцінку ЕТС цінових пропозицій учасників після завершення електронного аукціону.
6.7. Переможцем електронного аукціону вважається учасник, що запропонував найвищу ціну за об'єкт (лот), за умови, якщо такий учасник зробив щонайменше один крок аукціону, а при однакових пропозиціях ціни - учасник, що подав її раніше, у випадку надання ним згоди на очікування.
6.8. Формування протоколу електронного аукціону після його завершення здійснюється ЕТС автоматично, а аукціону присвоюється статус завершеного.
6.9. Гарантійний внесок переможцю електронного аукціону зараховується при остаточному розрахунку за придбаний об'єкт. Усім іншим учасникам аукціону гарантійний внесок повертається замовником у десятиденний строк.
6.10. Повернення сплачених гарантійних внесків учасника у випад-
ках, передбачених цим Порядком, здійснюється замовником у десятиденний строк з дати присвоєння електронному аукціону статусу «Торги не відбулися» або «Торги відмінено».
7. Договірні відносини та звітність
7.1. Право власності на придбане переможцем електронних торгів майно підтверджується договором купівлі-продажу та актом приймання-передачі.
8. Прикінцеві положення
8.1. У випадках, не визначених цим Порядком, слід керуватися вимогами та правилами, передбаченими чинним законодавством України, та договором з організатором електронних торгів.
Секретар ради О.ГРАСУЛОВ