Про затвердження Порядку підготовки та прийняття проєктів регуляторних актів у Червоноградській міській раді
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області Двадцять дев’ята сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
____________ | м.Червоноград | №________ | |
Про затвердження Порядку підготовки та прийняття проектів регуляторних актів у Червоноградській міській раді | |||
Відповідно до частини другої статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; Закону України від 11.09.2003 № 1160-15 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»; Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження регуляторного акта»; Постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 № 634 «Про порядок підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування»; беручи до уваги пропозиції Львівського регуляторного хабу, Червоноградська міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Порядок підготовки та прийняття проектів регуляторних актів у Червоноградській міській раді (далі – Порядок), що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, забезпечення законності, антикорупційної політики, захисту прав людини, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування тагромадянського суспільства, свободи слова та інформації (Золочівський В.П) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради
Гаманюка В.В.
Міський голова | А.ЗАЛІВСЬКИЙ |
Секретар міської ради О. ГРАСУЛОВ
Голова постійної депутатської комісії В. ЗОЛОЧІВСЬКИЙ
з питань депутатської діяльності, забезпечення
законності, антикорупційної політики, захисту
прав людини, сприяння децентралізації, розвитку
місцевого самоврядування та громадянського
суспільства, свободи слова та інформації
Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради В. ГАМАНЮК
Начальник юридичного відділу В. ЦЮПА
Начальник відділу економіки О. ОРЛОВА
Додаток 1 ради від ____ __________________ 20__ р. № ______ |
Порядок підготовки проектів регуляторних актів та їх винесення на розгляд Червоноградської міської ради
Цей порядок регулює діяльність структурних підрозділів Червоноградської міської ради та її виконавчих органів щодо порядку підготовки, прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Стаття 1. Визначення термінів
- Терміни у цьому Порядку вживаються у наступному значенні:
Рада – Червоноградська міська рада;
Розробник проекту регуляторного акту – депутат Ради або структурний підрозділ ради або її виконавчого органу, що має відповідні повноваження;
Відповідальний структурний підрозділ виконавчого комітету Ради – структурний підрозділ виконавчого комітету Ради, на який покладено повноваження з реалізації державної регуляторної політики;
Уповноважений орган – Державна регуляторна служба України;
Головна постійна депутатська комісія Ради – постійна комісія, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проекту регуляторного акту у Раді відповідно до предмету регулювання проекту;
Відповідальна постійна депутатська комісія Ради – постійна комісія, на яку покладено повноваження з реалізації державної регуляторної політики;
Регламент Ради – чинний Регламент Ради;
- Інші терміни вживаються у значенні, передбаченому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Стаття 2. Підготовка проектів регуляторних актів
- Підготовка та винесення на розгляд Ради проектів регуляторних актів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Регламенту Ради. Підготовка проектів регуляторних актів передбачає:
- планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;підготовку аналізу регуляторного впливу щодо кожного проекту регуляторного акту;розроблення проектів регуляторних актів;оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій, їх розгляд та врахування або обґрунтоване відхилення;базове відстеження результативності регуляторних актів ( не пізніше дня набрання чинності відповідним актом).
Стаття 3. Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів
- Рада готує та затверджує план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року.Структурні підрозділи виконавчого комітету Ради щорічно до
20 листопада надають відповідальному структурному підрозділу Виконавчого комітету Ради план діяльності підрозділу з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік, який містить:
- визначення видів і назв проектів;цілей їх прийняття;строків підготовки проектів;найменування органів та підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів.
3. Відповідальний структурний підрозділ виконавчого комітету Ради до
1 грудня поточного року надає Секретарю Ради план діяльності Ради з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік;
4. План діяльності з підготовки регуляторних актів та зміни до нього розглядаються та затверджуються на пленарних засіданнях Ради. Контроль за формуванням і виконанням планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Ради покладається на Відповідальну постійну комісію ради.
5. Затверджений план діяльності Ради з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до нього, не пізніше, як у чотирнадцяти денний строк з моменту затвердження, оприлюднюються шляхом опублікування у друкованих засобах масової інформації Ради, а у разі їх відсутності – у друкованих засобах масової інформації, визначених Радою та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці Ради в мережі Інтернет.
6. У разі прийняття рішення про внесення змін до плану діяльності з підготовки регуляторних актів, проект регуляторного акту, підготовка якого передбачена такими змінами, не може бути винесений на розгляд того засідання Ради, на якому затверджено відповідні зміни до плану.
Стаття 4. Аналіз регуляторного впливу проектів регуляторних актів
- Стосовно кожного проекту регуляторного акту його розробником до оприлюднення проекту регуляторного акту з метою одержання зауважень та пропозицій готується аналіз регуляторного впливу. Аналіз регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», за Методикою проведення аналізу впливу і відстеження регуляторного акту, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308
(з наступними змінами і доповненнями), яка є обов’язковою для застосування розробниками проектів регуляторних актів.Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту акту.
Стаття 5. Оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання
зауважень та пропозицій
- Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності – у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника регуляторного акта в мережі Інтернет, з врахуванням положень статті 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Проект регуляторного акту разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акту, та не пізніше двадцяти робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту повинно містити:
- стислий зміст проекту;поштову та електронну, за її наявності, адресу розробника проекту;інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреси сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акту та наліз регуляторного впливу);інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб; інформацію про спосіб надання фізичними та юридичними особами, їх об’єднаннями зауважень та пропозицій.
відповідного року не були включені до плану діяльності Ради з підготовки проектів регуляторних актів, строк прийняття зауважень і пропозицій не може бути меншим ніж
3 місяці.
- Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акту повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано відхиляє їх. Розробник надає відповідальній постійній комісії інформацію про отримані ним зауваження та пропозиції, а також результати їх розгляду (повне чи часткове врахування або обґрунтування причин відхилення).Інформація про отримані зауваження та пропозиції до проекту акту, а також результати їх розгляду (повне чи часткове врахування або обґрунтування причин відхилення)оприлюднюються відповідальним структурним підрозділом виконавчого комітету Ради в мережі Інтернет на сторінці, де було розміщено проект акту, аналіз регуляторного впливу та інші матеріали щодо цього проекту.За рішенням Ради або відповідальної постійної комісії можуть повторно розміщуватись на офіційному веб-сайті Ради проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії Ради, в які внесенні істотні зміни після моменту першого оприлюднення.
Стаття 6. Опрацювання проекту відповідальною постійною комісією
- Кожен проект регуляторного акту, поданий на розгляд Ради, направляється відповідальній постійній комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акту вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».У разі подання на розгляд Ради проекту регуляторного акту Ради без аналізу регуляторного впливу, відповідальна постійна комісія приймає рішення про повернення його розробнику на доопрацювання, крім випадків, визначених абзацом другим цього пункту.
За мотивованим поданням депутата ради, постійної комісії ради, міського голови відповідальна постійна комісія може прийняти рішення про забезпечення підготовки в порядку, встановленому частинами другою та третьою статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» експертного висновку щодо регуляторного впливу такого проекту регуляторного акта. У цьому разі аналіз регуляторного впливу не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» подання
- Відповідальна постійна комісія у термін 20 робочих днів забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акту. Рекомендована форма експертного висновку наведена у Додатку 2.Відповідальна постійна комісія може залучати представників громадських об’єднань, бізнес-асоціацій, фахівців у відповідній галузі господарської діяльності, тощо, до підготовки експертних висновків на проекти регуляторних актів.Відповідальна постійна комісія оприлюднює експертний висновок шляхом його публікації на офіційному порталі Ради у розділі «Регуляторна політика», не пізніше 5 робочих днів з моменту його підготовки.Відповідальна постійна комісія подає проект акту разом з експертним висновком та підписаним аналізом регуляторного впливу до уповноваженого органу для підготовки пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку (далі – пропозиції уповноваженого органу).На підставі аналізу регуляторного впливу, яким супроводжувався проект регуляторного акта при його внесенні на розгляд сесії Ради, а також експертного висновку, щодо регуляторного впливу цього проекту та пропозицій уповноваженого органу відповідальна постійна комісія готує свої висновки про відповідність проекту регуляторного
акта вимогам статей 4 та 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». У випадках, визначених частиною другою статті 33 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» такі висновки готуються на підставі експертного висновку щодо регуляторного впливу та пропозицій уповноваженого органу.
Висновки відповідальної постійної комісії готуються на підставі аналізу регуляторного впливу, яким проект регуляторного акта супроводжувався при його внесенні, лише у разі, якщо експертний висновок щодо регуляторного впливу не був наданий відповідальній постійній комісії протягом строку, встановленого для його підготовки. Це правило не застосовується у випадках, передбачених частиною другою статті 33 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
- Висновки відповідальної постійної комісії та пропозиції уповноваженого органу передаються для вивчення до головної постійної комісії, за винятком випадків, коли відповідальна постійна комісія є головною постійною комісією.
Стаття 7. Розгляд проектів регуляторних актів на пленарних засіданнях Ради
- Включення до проекту порядку денного сесії або пленарного засідання проектів регуляторних актів, які не включені до плану діяльності Ради з підготовки проектів регуляторних актів, забороняється.При представленні на пленарному засіданні сесії Ради проекту регуляторного акту голова відповідальної постійної комісії доповідає висновки цієї постійної комісії про відповідність проекту регуляторного акту вимогам статей 4 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також пропозиції уповноваженого органу разом з рішенням постійної комісії щодо їх врахування, та інформацію про результати розгляду отриманих зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб.На розгляд пленарного засідання Ради не вносяться проекти регуляторних актів, які не пройшли регуляторної процедури, визначеної Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", не були розглянуті відповідальною постійною комісією Ради.Регуляторний акт не може бути прийнятий Радою за наявності однієї із таких обставин:
- акт був включений до плану діяльності Ради з підготовки проектів регуляторних актів на поточний рік, відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акту не був оприлюднений відповідно до вимог цього Порядку.
Стаття 8. Оприлюднення регуляторного акту
- Регуляторний акт, прийнятий Радою, офіційно оприлюднюється в друкованих засобах масової інформації Ради, а у разі їх відсутності – місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених Радою, а також на офіційній сторінці Ради в мережі Інтернет, не пізніш, як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
Стаття 9. Відстеження результативності та інформування про здійснення
державної регуляторної політики
- Стосовно кожного регуляторного акту послідовно здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження його результативності. Відстеження результативності регуляторного акту включає:
- виконання заходів з відстеження результативності;підготовку та оприлюднення звіту про відстеження результативності.
Для відстеження результативності регуляторних актів можуть бути використані статистичні дані та дані наукових досліджень і соціологічних опитувань;
- Базове відстеження результативності регуляторного акту здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання чинності більшістю його положень але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження результативності цього акту;Повторне відстеження результативності регуляторного акту здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом або більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу, який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк;Періодичне відстеження результативності регуляторного акту здійснюється раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту;Якщо строк дії регуляторного акту, встановлений при його прийнятті, є меншим ніж один рік, періодичні відстеження його результативності не здійснюються, а повторне відстеження результативності здійснюється за три місяця до дня визначеного строку, але не пізніше для закінчення визначеного строку;Виконання заходів з відстеження результативності регуляторного акту забезпечується відповідальним підрозділом виконавчого комітету Ради. Строк виконання
заходів з відстеження результативності регуляторного акту не може бути більшим ніж сорок п’ять днів;Відповідальний структурний підрозділ виконавчого комітету Ради готує звіт про відстеження результативності цього регуляторного акту.Порядок проведення відстеження результативності регуляторних актів здійснюється у відповідності до Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308 (з наступними змінами та доповненнями), яка є обов’язковою для застосування регуляторними органами;Не пізніше наступного робочого дня, з дня оприлюднення звіту про відстеження результативності регуляторного акту, звіт подається виконавчим органом Ради до головної постійної комісії Ради;На підставі аналізу звіту про відстеження результативності регуляторного акту розробник проекту цього регуляторного акта або головна постійна комісія Ради приймає рішення про необхідність перегляду регуляторного акту;За результатами розгляду місцевої петиції відповідальна комісія може прийняти рішення про перегляд на підставі звіту про відстеження результативності регуляторного акту.Відповідальний структурний підрозділ оприлюднює на офіційному веб-сайті Ради перелік (реєстр) діючих регуляторних актів із зазначенням термінів здійснення базового, повторного чи періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце оприлюднення регуляторних актів та відповідних звітів (у т.ч. у вигляді гіперпосилань). Рада заслуховує щорічний звіт Голови Ради про здійснення державної регуляторної політики виконавчим органом Ради. Відповідний звіт оприлюднюється шляхом опублікування на офіційному порталі Ради у розділі «Регуляторна політика». Відповідальна постійна комісія Ради готує і попередньо розглядає питання щодо звіту Голови ради про здійснення державної регуляторної політики.
Стаття 10. Відповідальність за порушення порядку регуляторної діяльності
- Посадові особи, на яких покладено реалізацію повноважень щодо здійснення регуляторної діяльності, несуть відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики у порядку, встановленому законом.