Про впорядкування та затвердження структури виконавчих органів Червоноградської міської ради
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області Тридцять ____________ сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
____________ | м.Червоноград | №________ | |
Про впорядкування та затвердження структури виконавчих органів Червоноградської міської ради | |||
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 26, пункту 6 частини четвертої статті 42 та статті 54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Червоноградська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Утворити Відділ охорони здоров’я Червоноградської міської ради.
2. Затвердити :
2.1 Положення про Відділ охорони здоров’я Червоноградської міської ради, що додається.
2.2 Структуру виконавчих органів Червоноградської міської ради в новій редакції, що додається.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань депутатської діяльності, забезпечення законності, антикорупційної політики, захисту прав людини, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації (Золочівський В.П.).
Міський голова | А.ЗАЛІВСЬКИЙ | |||||
ЗАТВЕРДЖЕНО | ||||||
Червоноградська міська рада | Рішення Червоноградської міської ради | |||||
Львівської області | ||||||
Виконавчий комітет | № | |||||
ПОЛОЖЕННЯ |
про відділ охорони здоров'я _______________ № ________ м. Червоноград |
- Загальні положення
1.1. Відділ охорони здоров'я (далі - відділ) є виконавчим органом міської
ради, утворюється міською радою, підзвітний і підконтрольний міській раді ,
підпорядкований виконавчому комітету міської
ради, міському голові та заступнику міського голови відповідно до розподілу
повноважень, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольний
відповідним органам виконавчої влади.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України,
Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України,
наказами Міністерства охорони здоров'я України, наказами департаменту
охорони здоров'я облдержадміністрації, рішеннями міської ради та її
виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, регламентом
виконкому, а також цим Положенням.
1.3. Структура відділу та чисельність його працівників визначаються
штатним розписом, який затверджується міським головою. Працівники відділу
призначаються і звільняються з посади міським головою у відповідності із
Законом України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та
Кодексом законів про працю України.
1.4. Відділ фінансується за рахунок коштів міського бюджету, виділених
на його утримання.
1.5. Майно відділу належить йому на правах оперативного управління.
1.6. Відділ володіє та користується майном, що знаходиться в його
управлінні. Розпорядження майном здійснюється відповідно до положень
діючого законодавства України.
2. Основні завдання
2.1. Реалізація державної політики в галузі охорони здоров’я, санітарного та епідемічного благополуччя населення міста.
2.2. Вивчення та аналіз стану здоров'я населення регіону, потреби населення в медичних послугах.
2.3. Прогнозування розвитку мережі закладів охорони здоров'я для
нормативного забезпечення населення медико-санітарною
допомогою.
2.4. Контроль за діяльністю закладів охорони здоров'я , що належать до комунальної власності територіальної громади міста , та за реалізацією ними затверджених органами місцевого самоврядування та державою програм.
2.5. Координація діяльності закладів, установ, організацій та підприємств сфери охорони здоров'я усіх форм власності , повязаної з наданням лікувально-профілактичної допомоги територіальній громаді.
2.6. Здійснення контролю за дотриманням законодавства та державних стандартів в сфері охорони здоров'я у межах своїх повноважень.
2.7. Участь у формуванні і реалізації кадрової політики у сфері охорони
здоров’я в інтересах територіальної громади міста.
2.8. Програмна підтримка комунальних медичних закладів., щодо реалізації їх основних завдань.
2.9. Координація роботи комунальних закладів щодо здійснення ними заходів, спрямованих на запобігання інфекційних захворювань, епідемій та на їх ліквідацію.
2.10. Контроль за наданням медико-санітарної допомоги населенню регіону.
2.11. Вивчення та аналіз роботи аптечних мереж, закладів охорони здоров'я усіх форм власності на підвідомчій території в межах делегованих повноважень.
2.12. Контроль за забезпеченням, відповідно до законодавства, пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення в межах делегованих повноважень.
2.13. Контроль за організацією роботи військово-лікарської комісії міського військового комісаріату.
2.14. Взаємодія з Червоноградською підстанцією екстреної медичної допомоги КЗ ЛОР ЛОЦ ЕМД для забезпечення територіальної громади екстреною медичною допомогою.
- Повноваження
3.1. Здійснення організаційного і методичного керівництва роботою закладів
охорони здоров'я з питань надання лікувально-профілактичної допомоги та
забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення на території
міста.
3.2. Здійснення на основі галузевих медичних стандартів контролю за якістю
та обсягом медико-санітарної допомоги, що надається закладами охорони
здоров'я регіону.
3.3. Підготовка пропозицій до програми соціально-економічного розвитку у сфері охорони здоров'я, участь в організації виконання програми, розробка відповідних програм з охорони здоров’я, що затверджуються міською радою та забезпечення їх виконання.
3.4. Підготовка пропозицій, спрямованих на проведення реформ у галузі
охорони здоров'я регіону, подання їх на розгляд сесії міської ради.
3.5. Внесення у встановленому порядку пропозицій по відкриттю,
створенню, реорганізації і ліквідації закладів, установ і підприємств охорони
здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади
міста
3.6. Сприяння розвитку медичної науки і техніки, реалізації регіональних
науково-технічних програм, надання рекомендацій щодо впровадження у практику наукових досягнень та інновацій у галузі охорони здоров'я.
3.7. Визначення потреб у фахівцях різних спеціальностей для галузі
охорони здоров'я регіону та надання з цього приводу відповідних розпоряджень керівникам підвідомчих підприємств.
3.8. Організація медико-санітарного забезпечення населення під час
ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
3.9. Сприяння пропаганді наукових, медичних і гігієнічних знань
серед населення.
3.10. Сприяння розвитку міжнародного співробітництва у галузі охорони
здоров'я.
3.11. Розгляд та погодження проектів фінансових планів підвідомчих підприємств та організацій , внесення до них зауваженя та пропозицій.
3.12. Заслуховування звітів про роботу керівників закладів, установ та
організацій сфери охорони здоров'я, що відносяться до комунальної власності
територіальної громади міста.
3.13. Організація та участь у спільних нарадах за участю керівників підвідомчих підприємств та організацій, проведення навчань з питань, що належать до компетенції відділу.
3.14. Організація та проведення перевірок у підвідомчих закладах та установах охорони здоров’я по всіх напрямах їх діяльності.
3.15. Перевірка і контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку у підвідомчих підприємствах та установах згідно з вимогами чинного законодавства.
3.16. Вивчення потреб комунальних закладів охорони здоров’я у медичній техніці,
медикаментах, будівельних матеріалах, інвентарі, паливі, засобах
автотранспорту, та за необхідності внесення відповідних пропозицій на розгляд депутатської комісії з питань бюджету.
3.17. Перевірка готовності до державної акредитації комунальних
закладів охорони здоров'я.
3.18. Погодження призначення на посади заступників керівників,
керівників структурних підрозділів, головних бухгалтерів, головних
медичних сестер комунальних закладів охорони здоров'я міста.
3.19. Організація правового виховання працівників підвідомчих комунальних підприємств з питань законодавства про охорону здоров'я.
3.20. Ініціювання внесення змін в статути закладів, установ і підприємств охорони
здоров'я, що відносяться до комунальної власності територіальної громади
міста.
3.21. Подання пропозицій міському голові про призначення на посади та
звільнення з посад керівників закладів охорони здоров'я міста, пропозицій щодо заохочення або притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.
3.22. Погодження надбавок та доплат керівникам закладів охорони здоров'я , що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
3.23. Відділ має право ініціювати притягнення керівниками до дисциплінарної відповідальності працівників підвідомчої мережі закладів охорони здоров'я.
3.24. Підготовка подання міському голові щодо пропозицій про нагородження
відзнаками міської ради колективів та окремих працівників підприємств,
закладів, установ, організацій охорони здоров’я різних форм власності, готує
клопотання про нагородження державними нагородами.
3.25. Здійснення контролю за додержанням чинного законодавства з питань охорони здоров'я та санітарних правил керівниками установ, підприємств та організацій незалежно від форм власності.
3.26. Відділ має право виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, на підприємствах, установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, з питань здійснення делегованих йому повноважень.
3.27. Відділ має право отримувати на вимогу від підприємств, установ та організацій, що не перебувають у комунальній власності, інформацію з питань, віднесених до відання органів місцевого самоврядування.
3.28. Здійснення контролю за присутністю членів військово-лікарської комісії міського військового комісаріату на робочому місці, контролю за матеріально-технічним забезпеченням комісії.
3.29.Підготовка та подання міській раді, виконавчому комітету міської ради пропозицій, проектів рішень та розпоряджень міського голови щодо роботи відділу.
3.30. Відділ має право залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради для розгляду питань що належать до їх компетенції.
3.31. Відділ має право одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів міської ради, підвідомчих підприємств та установ інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
3.32. Забезпечення у визначений законом термін розгляду звернень громадян
та їх об'єднань.
3.33. Інформування територіальної громади міста про виконання
рішень міської ради, міськвиконкому, розпоряджень міського
голови у частині охорони здоров’я та висвітлення своєї діяльності у засобах
масової інформації у межах компетенції.
3.34. Виконання інших функцій, пов'язаних з реалізацією покладених на міську
раду та відділ завдань, у галузі охорони здоров'я.
4. Керівництво та структура
4.1. Безпосереднє керівництво відділом здійснює начальник, який призначається та звільняється з посади міським головою.
4.2. Начальник відділу:
4.2.1. Планує роботу відділу і забезпечує виконання затверджених планів.
4.2.2. Визначає завдання і проводить розподіл обов’язків між працівниками відділу.
4.2.3. Видає у межах своєї компетенції накази, обов’язкові для виконання посадовими особами відділу, закладами охорони здоров’я, що відносяться до комунальної власності та координує їх виконання.
4.2.4. Подає на затвердження міському голові штатний розпис та кошторис видатків та доходів на утримання відділу.
4.2.5. Розробляє та затверджує посадові інструкції і функціональні обов'язки працівників відділу, Статути підпорядкованих медичних закладів та функціональні обов’язки керівників цих медичних закладів.
4.2.6. Здійснює контроль за дотриманням у відділі регламенту виконавчого комітету міської ради та інструкції з діловодства.
4.2.7. Подає пропозиції міському голові про призначення на посади та звільнення з посад керівників закладів охорони здоров'я міста.
4.2.8. Погоджує призначення на посади заступників керівників,
керівників структурних підрозділів, головних бухгалтерів, головних
медичних сестер комунальних закладів охорони здоров'я міста.
4.2.9. Погоджує надбавки та доплати керівникам закладів охорони здоров'я , що відносяться до комунальної власності територіальної громади міста.
4.2.10. Веде особистий прийом громадян, забезпечує виконання їх законних вимог і обґрунтованих прохань, розглядає у встановленому порядку звернення громадян, юридичних осіб.
4.2.11. Нагороджує співробітників відділу і працівників закладів, установ, підприємств, незалежно від форми власності, а також членів об'єднань і громадських організацій громадян, що діють на території міста у сфері охорони здоров'я, почесними грамотами і грамотами, пам'ятними дипломами.
4.2.12. Інформує територіальну громаду про виконання рішень міської ради, міськвиконкому, розпоряджень міського голови у частині охорони здоров’я та висвітлює свою діяльність у засобах масової інформації у межах компетенції.
4.2.13 Вчиняє інші дії не заборонені законом для здійснення покладених на відділ повноважень.
4.3. На посаду начальника відділу призначається висококваліфікований спеціаліст, що має вищу медичну освіту (лікар), який має стаж роботи не менше 10 років.
5. Взаємодія
Відділ в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами міської ради, депутатами міської ради, департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, міськими та обласними лікувально-профілактичними закладами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на відділ завдань та здійснення запланованих заходів.
6. Відповідальність
6.1. Персональну відповідальність за роботу відділу та належне здійснення покладених на нього завдань та функцій несе начальник відділу.
6.2. Працівники відділу несуть відповідальність за:
6.2.1. Своєчасне виконання усіх рішень, розпоряджень міського голови, виконання функцій відділу у повному обсязі.
6.2.2. Порушення вимог антикорупційного законодавства.
6.2.3. Якісне та своєчасне виконання посадових завдань та обов’язків.
6.2.4. Правильне оформлення документації.
6.2.5. Дотримання норм етики поведінки посадової особи та обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.
6.2.6. Розголошення службової та іншої конфіденційної інформації, яка стала відома при виконанні посадових обов’язків.
6.2.7. Вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.
6.3. Працівники відділу звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання вимог даного Положення у випадку виникнення форс-мажорних обставин на час дії таких обставин. Працівники відділу звільняються від відповідальності за таке неналежне виконання тільки в тому випадку, якщо форс-мажорні обставини виникли після затвердження даного Положення, їх виникнення викликано подіями, що не залежали від волі працівників відділу, і працівники відділу вжили всіх необхідних заходів, для того щоб уникнути або усунути негативні наслідки цих обставин.
6.4. Працівники відділу повинні у найкоротший термін, але не пізніше п’яти днів з дня настання форс-мажорних обставин, повідомити про них керівництво.
6.5. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання або припинення даних обставин позбавляє працівників відділу права посилатися на дані обставини.
6.6. Під форс-мажорними обставинами маються на увазі: стихійні лиха (пожежі, повені, зсуви тощо), воєнні дії, незаконні діяння третіх осіб, епідемії, страйки, ембарго, бойкот, рішення і дії органів державної влади чи місцевого самоврядування.
7. Заключні положення
7.1. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття. Зміни та доповнення до Положення можуть бути внесені за ініціативою міського голови, заступників міського голови, начальника відділу, а також з метою приведення Положення у відповідність з чинним законодавством.
7.2. Статус посадових осіб відділу визначається Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування».
7.3. Ліквідація чи реорганізація відділу здійснюється за рішенням міської ради в порядку, визначеному законодавством України.