Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель у м. Червонограді
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області п’ятдесята сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
____________ | м. Червоноград | №__________ | |
Про затвердження Порядку
здійснення допорогових
закупівель у м. Червонограді
Керуючись ст. 28-40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи наказ ДП «ПРОЗОРРО» від 19.03.2019 р. №10 «Про порядок затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі»», рішення Червоноградської міської ради від 20.02.2020 №1564 «Про затвердження програми доброчесності м.Червонограда на 2020-2022 роки» з метою забезпечення прозорості та відкритості закупівель, економії бюджетних витрат, розширення реальної конкуренції при здійсненні закупівель за кошти міського бюджету м. Червонограда та кошти комунальних підприємств Червоноградська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами, комунальними підприємствами, установами, організаціям Червоноградської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro (https://prozorro.gov.ua/), що додається.
2. Виконавчим органам, комунальним підприємствам, установам, організаціям Червоноградської міської ради:
2.1. Забезпечити з 01.04.2020 р. проведення допорогових закупівель через авторизовані електронні майданчики у системі електронних державних закупівель ProZorro.
2.2. Призначити відповідального працівника за здійсненням допорогових закупівель;
3. Відділу економіки надавати інформаційну та методологічну підтримку виконавчим органам, комунальним підприємствам, установам та організаціям Червоноградської міської ради під час здійснення ними допорогових електронних закупівель.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань депутатської діяльності, забезпечення законності, атикорупційної політики, захисту прав людини, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації (Золочівський В.П.), постійну депутатську комісію з питань економічного розвитку (інвестиції, промисловість, транспорт, зв'язок), торгівлі і побутового обслуговування (Василишин П.С.), постійну депутатську комісію з питань бюджету (Фартушок Д.І.) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коваля В.С.
Міський голова А.ЗАЛІВСЬКИЙ
Секретар міської ради О. ГРАСУЛОВ
Голова постійної депутатської комісії,
з питань депутатської діяльності,
забезпечення законності, атикорупційної
політики, захисту прав людини, сприяння
децентралізації, розвитку місцевого
самоврядування та громадянського
суспільства, свободи слова та інформації В.ЗОЛОЧІВСЬКИЙ
Голова постійної депутатської
комісії з питань економічного розвитку
(інвестиції, промисловість, транспорт,
зв'язок), торгівлі і побутового
обслуговування П.ВАСИЛИШИН
Голова постійної депутатської
комісії з питань бюджету Д.ФАРТУШОК
Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів ради В.КОВАЛЬ
Начальник юридичного відділу В. ЦЮПА
Начальник відділу економіки О.ОРЛОВА
Затверджено
рішенням Червоноградської
міської ради
_________№ ____
Порядок
здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами,
комунальними закладами, установами та підприємствами Червоноградської
міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro
1. Загальні положення
1.1. Порядок здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Червоноградської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro (https://prozorro.gov.ua/) (надалі – Порядок) розроблений відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), ДП «ПРОЗОРРО» від 19.03.2019 р. №10 «Про порядок затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі»»
1.2. Порядок регулює відносини, що виникають при проведенні допорогових закупівель товарів, робіт і послуг виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Червоноградської міської ради у системі електронних державних закупівель ProZorro.
1.3 У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, визначених Законом, та у таких значеннях:
закупівля - придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, шляхом здійснення відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг), виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель для укладення договору про закупівлю;
авторизований електронний майданчик (далі - електронний майданчик) – авторизована Уповноваженим органом інформаційно-телекомунікаційна система, яка є частиною електронної системи закупівель та забезпечує реєстрацію осіб, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення процедур закупівель, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет;
допорогова закупівля (далі – закупівля) – закупівля замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 Закону.
електронний реверсивний аукціон – процедура визначення учасника з найменшою ціновою пропозицією, в ході якої учасники мають можливість для поетапного зменшення ціни своєї пропозиції;
користувач системи – будь-яка фізична або юридична особа, яка зареєструвалась в системі електронних закупівель;
замовник закупівлі – це замовник, визначений пунктом 9 частини першої статті 1 Закону. А також державні, комунальні, казенні підприємства, їхні дочірні підприємства, господарські товариства чи об’єднання, в яких державна чи комунальна частка у статутному капіталі складає 50 і більше відсотків;
переможець – учасник, пропозиція якого відповідає всім умовам та вимогам до предмета закупівлі, визначених замовником, визнана найбільш економічно вигідною і якого замовник визначив переможцем;
пропозиція учасника – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає для участі у закупівлі відповідно до вимог, визначених замовником;
система електронних закупівель (далі - система) – програмний комплекс, розроблений для проведення закупівлі та призначений для відбору постачальників товарів, робіт та послуг шляхом проведення електронного реверсивного аукціону;
учасник - фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, або юридична особа, яка подала через електронну систему закупівель пропозицію для участі в закупівлі, оголошеній замовником згідно з цією Інструкцією.
2. Сфера застосування Порядку
2.1. Порядок застосовується до замовників у розумінні пункту 9 частини 1 статі 1 Закону України «Про публічні закупівлі» - виконавчих органів, комунальних закладів, установ, огранізацій та підприємств Червоноградської міської ради, які здійснюють допорогові закупівлі, за умови, що вартість закупівлі товарів, робіт і послуг дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та не перевищує меж, встановлених ч. 1 та 2 ст. 2 Закону України “Про публічні закупівлі “.
2.2. Під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, яка встановлена у пункті 2.1 цього Порядку, замовники також можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг), виконавця робіт для укладення договору.
2.3. Дія Порядку не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:
2.3.1. Товари, роботи та послуги, визначені ч. 3 ст. 2 Закону України “Про публічні закупівлі“;
2.3.2. Продукти харчування і послуги їдалень для закладів освіти та охорони здоров’я за умови обгрунтованої нагальної потреби у закупівлі;
2.3.3. Послуги розрахунково-касового обслуговування при здійсненні банківських операцій;
2.3.4. Банківські послуги;
2.3.5. Адміністративні послуги;
2.3.6. Товари і послуги, на які встановлено фіксовані та регульовані ціни;
2.3.7. Товари і послуги, закупівля яких здійснюється за кошти кредиторів, позик, які надані міжнародними фінансовими організаціями, та тих, які надаються нерезидентами України;
2.3.8. Послуги, необхідні для здійснення місцевих запозичень, управління, обслуговування та погашення місцевого боргу;
2.3.9. Аварійні роботи, що виникли внаслідок непередбачених обставин та надзвичайних ситуацій;
3.Порядок здійснення закупівель
3.1.Замовник реєструється в системі відповідно до регламенту роботи електронного майданчика, обраного ним, та має право зареєструватися на декількох електронних майданчиках.
3.2.Замовник з метою придбання товарів, робіт, послуг оприлюднює в системі оголошення про проведення закупівель.
3.3.В оголошенні про проведення закупівель обов’язково зазначається:
- найменування замовника, код ЄДРПОУ, місцезнаходження;контактна особа, уповноважена здійснювати зв’язок з учасниками;предмет закупівлі відповідно до ДК класифікатора;Вид предмета закупівлі;розмір бюджетного призначання за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі;валюту закупівлі;джерело фінансування;кількість товару та місце його поставки, надання послуг, виконання робіт та їх обсяги;строки поставки, надання послуг, виконання робіт;умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків);вимоги до кваліфікації учасників та спосіб їх підтвердження;технічні вимоги до товару, послуг та спосіб їх підтвердження;дата та час закінчення подання запитів на уточнення та/або запитань щодо предмету закупівлі;дата та час початку подання пропозицій;дата та час закінчення подання пропозицій;розмір мінімального кроку пониження ціни (у межах від 0,5 % до 3%)умови проведення електронного реверсивного аукціону (крок аукціону);інша інформація, яку замовник вважає за необхідності включити.
Технічні вимоги до предмета закупівлі та/або кваліфікаційні вимоги до учасників процедури закупівлі зі способами їх підтвердження можуть також зазначатися замовником в окремому документі, який одночасно публікується з оголошенням про проведення закупівель. Зазначені вимоги не повинні носити дискримінаційний характер та сприяти зниженню конкуренції. У разі, якщо технічні вимоги обґрунтовано містять посилання на конкретну торговельну марку чи виробника, джерело походження товару, замовник може зазначати "або еквівалент".
3.4.Одночасно з розміщенням оголошення про проведення закупівель замовник повинен оприлюднити в системі документацію закупівель (за наявності), проект договору або істотні умови.
3.5 При визначенні умов закупівлі замовник має визначити такі параметри закупівлі:
- тривалість періоду уточнень, що має становити не менше 1-го робочого дня, якщо очікувана вартість закупівлі становить від 3 тисяч гривень до 50 тисяч гривень, та не менше 3-х робочих днів, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує 50 тисяч гривень;тривалість періоду подання пропозицій, що має становити не менше 1-го робочого дня, якщо очікувана вартість закупівлі становить від 3 тисяч гривень до 50 тисяч гривень та не менше 2-х робочих днів, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує 50 тисяч гривень;крок аукціону, який зазначається у гривнях і вираховується як відсоткове відношення до очікуваної вартості закупівлі, та має знаходитись у діапазоні від 0,5 відс. до 3 відс. від очікуваної вартості закупівлі;нецінові критерії та їхню питому вагу, що сумарно не може перевищувати 30 відс., якщо замовник має намір застосовувати процедуру оцінки за критеріями іншими, ніж ціна.
Тендерна пропозиція, подана учасником, оцінюється замовником за приведеною ціною, яка розраховується автоматично системою електронних закупівель на момент подання пропозиції учасником за математичною формулою
PP = P/(1 + (F1 + F2 +… + Fn)/PV), де:
PP – приведена ціна;
P – ціна;
F1…Fn – питома вага інших критеріїв оцінки, запропонованих учасником;
PV – питома вага критерію “ціна”
Замовник може додатково вимагати забезпечення пропозиції, у вигляді гарантії виконання зобов’язань учасника перед замовником. Розмір забезпечення пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 відс. від очікуваної вартості закупівлі у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3 відс. – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених документацією.
3.6. У разі, якщо протягом періоду уточнень замовник отримує запитання, уточнення від користувачів щодо предмету закупівлі, замовник повинен надати через систему відповідь протягом двох робочих днів з моменту їх розміщення у системі.
У разі необхідності замовник може внести відповідні зміни до технічних вимог та/або вимог до кваліфікації учасників та оприлюднити їх в системі.
3.7. Дата та час аукціону призначаються системою автоматично. Опрацювання всіх поданих пропозицій здійснюється на основі формування рейтингу позицій учасників за показником – ціна. Ця інформація автоматично оприлюднюється системою одразу після завершення електронного реверсивного аукціону.
3.8. Замовник у строк, що становить не більше ніж п’ять робочих днів з дня завершення електронного реверсивного аукціону, аналізує визначену системою пропозицію з найнижчою ціною щодо відповідності кваліфікаційним критеріям учасника та технічним (якісним) характеристикам предмету закупівлі, зазначеним у період оголошення процедури закупівлі.
У разі дискваліфікації учасника, який запропонував найменшу ціну, замовник публікує в системі скан-копію документа з відповідним аргументованим рішенням протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення.
У разі відхилення пропозиції учасника, який запропонував найнижчу ціну, у такому ж порядку розглядається наступна пропозиція з найнижчою ціною, що визначена системою.
У разі, якщо після відхилення не залишилося жодних пропозицій, закупівля визнається такою, що не відбулася.
Якщо пропозиція учасника відповідає умовам закупівлі, замовник визначає такого учасника переможцем. Пропозиції інших учасників у такому випадку не розглядаються. Замовник публікує в системі скан-копію документа з рішенням про визначення учасника переможцем у день прийняття відповідного рішення.
3.9. Договір за результатами проведення закупівлі підписується між замовником та переможцем поза системою згідно з чинним законодавством не раніше, ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення про визначення переможця закупівлі. Договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні.
Договір розміщується в системі замовником протягом 1 робочого днів з дня його укладання.
3.10. Замовник зобов’язаний завершити закупівлю шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій.
3.11. У випадку неукладення договору з вини переможця протягом визначеного строку, замовник проводить розгляд наступної пропозиції з найнижчою ціною, визначеною системою.
3.13. У випадках, якщо учасники не подали жодних пропозицій, рішення щодо проведення повторної закупівлі або проведення закупівлі поза системою електронних закупівель приймають керівники розпорядників бюджетних коштів, установ, організацій.
У випадку, якщо двічі відмінено торги по причині відхилення всіх тендерних пропозицій, рішення щодо проведення закупівлі поза системою електронних закупівель приймають керівники розпорядників бюджетних коштів, установ, організацій.
3.14. Договори щодо постачання товарів, надання послуг, виконання робіт із суб’єктами підприємницької діяльності, які зареєстровані або здійснюють діяльність на території тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей, АР Крим укладатись не будуть.
3.15. У випадку виникнення нагальної потреби у придбанні товарів, послуг, виконанні робіт у зв’язку із непередбачуваними обставинами, рішення щодо проведення закупівлі без застосування системи електронних закупівель приймається керівниками розпорядників бюджетних коштів, установ, організацій з відповідним обґрунтуванням за погодженням із заступником міського голови, відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
3.16. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися
1. Замовник відміняє торги в разі:
- відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;учасники не подали жодних пропозицій;відхилення всіх тендерних пропозицій.
Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації.
Торги може бути відмінено частково (за лотом).
2. Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі:
- якщо ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;якщо здійснення закупівлі стало неможливим унаслідок непереборної сили;скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.
Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися частково (за лотом).
3. Повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель.
3.17. Відхилення тендерних пропозицій
1. Замовник може відхилити тендерну пропозицію в разі якщо переможець:
- у минулому порушував умови договору з постачання робіт, товарів та послуг замовнику;надав тендерну пропозицію, що не відповідає умовам тендерної документації;відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;був притягнутий згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення;протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів);фізична особа, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;не вніс у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформацію, передбачену пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".