Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда на 2020 рік та Положення про діяльність аукціонної комісії з продажу об'єктів малої приватизації
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА Львівської області П’ятдесят перша сесія сьомого скликання Р І Ш Е Н Н Я | |||
__________ | м.Червоноград | ||
| |||
Про затвердження Програми приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда на 2020 рік та Положення про діяльність аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації | |||
Керуючись ст. 26, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 7, 11, 15, 18 Закону України „Про приватизацію державного і комунального майна”, ст. 23 Бюджетного кодексу України, для здійснення приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда та з метою забезпечення виконання завдання щодо надходження коштів до місцевого бюджету від приватизації майна Червоноградська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити „Програму приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда на 2020 рік”, що додається.
2. Затвердити Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Червонограда, що додається.
3. Делегувати повноваження міському голові розпорядженням затверджувати склад аукціонної комісії та зміни до нього.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань комунального господарства, благоустрою, охорони довкілля, комунальної власності та приватизації (Сухинюк В.Є.) та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коваля В.С.
Міський голова А.ЗАЛІВСЬКИЙ
„Затверджено”
Рішенням
Червоноградської міської ради
__________р. №______
ПРОГРАМА ПРИВАТИЗАЦІЇ
ОБ’ЄКТІВ
КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
МІСТА ЧЕРВОНОГРАДА
НА 2020 РІК
Зміст
1. Вступ ………………………………………………………………….…..........4
2. Характеристика «Програми приватизації об’єктів комунальної
власності територіальної громади м. Червонограда на 2020р.»…………..5
3.Способи та порядок приватизації об’єктів комунальної власності……
4. Формування та ухвалення переліку об’єктів комунальної власності,
що підлягають приватизації у 2020 році .…......................................................6 5. Фінансове забезпечення Програми приватизації на 2020 рік .……........7
6. Контроль за виконанням Програми приватизації на 2020 рік............….7
7. Очікувані результати від реалізації Програми …………………...............7
П Р О Г Р А М А
приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади
м. Червонограда на 2020 рік
- Вступ
- «Програма приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда на 2020 рік» (далі - Програма) розроблена відповідно до Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про приватизацію державного і комунального майна” для здійснення приватизації об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Червонограда, а також пропозиції міської ради щодо обсягів приватизації і прогнозних надходжень до місцевого бюджету.Ця Програма визначає основні цілі, пріоритети, завдання і порядок приватизації об’єктів комунального майна, формування переліку, фінансового забезпечення, обсяги приватизації та очікувані результати щодо виконання цієї Програми.
2.Характеристика Програми приватизації об’єктів комунальної власності
територіальної громади м. Червонограда на 2020 рік
2.1. Метою та принципами Програми є:
- прискорення економічного зростання;забезпечення надходження коштів до місцевого бюджету м. Червонограда;створення сприятливих умов для появи приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об’єкта та здійснюють ефективне управління ним.відкритість та прозорість;законність;забезпечення конкурентних умов приватизації.
2.2. Основними завданнями Програми є:
- приватизація об’єктів комунальної власності м.Червонограда.
Продавцем об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Червонограда є Червоноградська міська рада якщо інше не визначено Червоноградською міською радою.
Покупцями об’єктів приватизації комунальної власності з урахуванням обмежень установлених відповідно до частини другої ст. 8 Закону України „Про приватизацію державного і комунального майна” можуть бути: громадяни України, іноземні громадяни, фізичні особи - підприємці та юридичні особи зареєстровані на території України, та юридичні особи інших держав.
Об’єктами приватизації можуть бути об’єкти комунальної власності Червоноградської міської ради, нежитлові приміщення, будівлі, споруди, цілісні майнові комплекси комунальних підприємств та їх структурні підрозділи, що належать до об’єктів малої приватизації передані в оренду, а також індивідуально визначене майно (інвентарні об’єкти).
Не може бути об’єктом приватизації комунальне майно, відчуження якого заборонено чинним законодавством України.
Відчуження комунального майна здійснюється без приватизації земельної ділянки на якій розташоване майно.
3. Способи та порядок приватизації об’єктів комунальної власності
3.1. Приватизація (відчуження ) об’єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади Червоноградської міської ради здійснюється відповідно до Закону України „Про приватизацію державного та комунального майна” та цієї Програми.
3.2. Приватизація об’єктів малої приватизації здійснюється шляхом:
- продажу об’єктів комунальної власності на аукціоні за наявності не менше двох учасників, у тому числі:
- аукціоні з умовами;
- аукціоні без умов;
- аукціоні із зниженням стартової ціни;
- продажу об’єктів комунальної власності на аукціоні з метою покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій за наявності не менш одного учасника аукціону;викуп орендарем.
Продаж об’єктів малої приватизації, здійснюється виключно на електронних аукціонах.
3.3.Викуп застосовується щодо об’єктів малої приватизації:
- не проданих на електронному аукціоні;включених до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.
3.4. При виборі способу приватизації орендованого майна враховується вартість невід’ємних поліпшень (у межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна для цілей укладання або продовження (переукладання) договору оренди), що здійснюються за рахунок власних коштів орендаря, тобто прибутку та амортизаційного фонду, що належить орендареві.
3.5. У разі прийняття рішення про приватизацію орендованого комунального майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) орендар одержує право на викуп такого майна, якщо орендарем за письмовою згодою орендодавця за рахунок власних коштів здійснено поліпшення орендованого майна у межах трирічного строку з дати визначення ринкової вартості майна для цілей укладання або продовження (переукладання) договору оренди, яке неможливо відокремити від відповідного об’єкта без заподіяння йому шкоди, в розмірі не менш як 25 відсотків ринкової вартості майна, визначеної оціночної діяльності для цілей оренди майна.
3.6. Здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі невід’ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а вартість невід’ємних поліпшень підтверджених висновком будівельної експертизи, визначена суб’єктом оціночної діяльності.
3.7. Орендар належно виконує умови договору оренди, відсутня заборгованість з орендної плати при викупі.
3.8. Договір оренди є чинним на момент приватизації.
3.9 Посадові особи підприємств на балансі яких перебувають об’єкти приватизації, несуть повну відповідальність згідно чинного законодавства за порушення вимог щодо своєчасного подання достовірної інформації про об’єкти приватизації, які підлягають продажу, або подання інформації не в повному обсязі.
3.10. Відповідно до делегованих повноважень орган приватизації повідомляє орендаря про здійснення підготовки будівлі (споруди, приміщення) до приватизації. Протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення орендар подає до органу приватизації документи відповідно до Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна».
При продажу об’єкта на аукціоні стартова ціна об’єкта малої приватизації визначається аукціонною комісією на рівні балансової вартості об’єкта (активів об’єкта) малої приватизації.
У разі відсутності балансової вартості об’єкта (активів об’єкта) малої приватизації така вартість встановлюється аукціонною комісією на підставі вартості, визначеної відповідно до Методики оцінки, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
3.11. Під час приватизації об’єкта комунальної власності шляхом його продажу на аукціоні, викупу орендарем підписується договір купівлі-продажу між органом приватизації та покупцем. На момент укладання договору купівлі-продажу орендар зобов’язаний надати органу приватизації довідку від балансоутримувача щодо відсутності заборгованості перед орендодавцем.
3.12. Контроль за виконанням умов договору купівлі – продажу укладеного з переможцем аукціону, та викупу об’єктів приватизації здійснює орган приватизації.
4. Формування та затвердження переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2020 році
4.1. Комунальні підприємства, щороку до 12 листопада формують та подають у виконавчий комітет Червоноградської міської ради для узагальнення перелік об’єктів, що плануються для відчуження наступного року.
4.2. Заява про включення об’єкта права комунальної власності до переліку об’єктів, що підлягають приватизації разом із копіями документів подаються балансоутримувачем у виконавчий комітет Червоноградської міської ради для розгляду та узагальнення.
4.3. Перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, формується та узагальнюється виконавчим комітетом міської ради.
4.4. Сформований перелік об’єктів комунальної власності включається в Програму, а зміни, доповнення та включення нових об’єктів до цього переліку здійснюється шляхом ухвалення окремого рішення щодо кожного об’єкта комунальної власності і ухвалюється на чергових сесіях.
4.5. Перелік об’єктів комунальної власності виноситься на розгляд міської ради після розгляду першого та/або заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та погодження на постійній комісії з питань комунального господарства, благоустрою, охорони довкілля, комунальної власності та приватизації Червоноградської міської ради.
4.6. Відмова у включенні до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, можлива у разі:
а) коли законодавством установлено обмеження щодо приватизації об’єкта;
б) коли документи на приватизацію орендованого комунального майна надані не в повному обсязі.
в) вмотивованої відмови постійної комісії з питань комунального господарства, благоустрою, охорони довкілля, комунальної власності та приватизації Червоноградської міської ради.
4.7. Опублікування програми приватизації та переліку об’єктів комунальної власності м.Червонограда, що підлягають приватизації здійснюється на офіційному сайті місцевої ради. Додатково висвітливши інформацію, про об’єкти викупу, які раніше передавались в оренду без проведення аукціону.
4.8. Орган приватизації припиняє приватизацію об’єкта у випадку ухвалення місцевою радою рішення про скасування попереднього рішення про приватизацію відповідного об’єкта комунальної власності.
5. Фінансове забезпечення Програми приватизації на 2020 рік
5.1. Сума коштів на компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням Програми приватизації об’єктів комунальної власності, встановлюється рішенням міської ради про місцевий бюджет м. Червонограда на 2020 рік.
5.2. Зазначені кошти використовуються органом приватизації відповідно до затверджених у встановленому порядку кошторисів доходів і видатків за напрямками, передбаченими Програмою приватизації.
6. Контроль за виконанням Програми приватизації на 2020 рік
6.1. Контроль за виконанням Програми здійснюється Червоноградською міською радою.
6.2. Координацію роботи з питань виконання Програми, здійснює постійна комісія з питань комунального господарства, благоустрою, охорони довкілля, комунальної власності та приватизації і перший та/або заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
7. Очікувані результати від реалізації Програми
7.1.Кошти від реалізації об’єктів комунальної власності м.Червонограда надходять в бюджет розвитку міського бюджету і використовуються відповідно до ст. 71 Бюджетного кодексу України на капітальні вкладення.
7.2. Для реалізації завдань Програми затверджується кошторис доходів і видатків в сумі, яка виділена міською радою на вказану мету із загального фонду по коду 9800 „Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів”.
7.3. Виконавчий комітет здійснює перерахування коштів згідно кошторисів, на фінансування делегованих повноважень по приватизації об’єктів комунальної власності м.Червонограда.
„Затверджено”
Рішенням
Червоноградської міської ради
__________р. №______
ПОЛОЖЕННЯ
про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади
Червоноградської міської ради
І. Загальні положення
- Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Червонограда (надалі – Положення) розроблене відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна»;Це Положення визначає порядок утворення аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Червонограда (далі – Комісія), її повноваження, права та порядок роботи;Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України, рішеннями: Червоноградської міської ради, виконавчого комітету Червононрадської міської ради та цим Положенням.
IІ. Склад, порядок утворення комісії та її повноваження
- Комісія – це тимчасово діючий колегіальний орган, який створюється розпорядженням міського голови для підготовки і проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м.Червонограда;Для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади м. Червонограда міський голова протягом 10 робочих днів з дня прийняття рішення про приватизацію об’єкта утворює Комісію, діяльність якої керується цим Положенням.
3. Основні принципи діяльності Комісії:
- дотримання вимог законодавства;
- колегіальність прийнятих рішень;
- професіоналізм, неупередженість та незалежність членів Комісії (недопущення втручання у діяльність Комісії будь-яких органів влади).
- До складу Комісії входять особи, які є представниками органу приватизації.
У разі потреби, у склад Комісії можуть залучатися з правом дорадчого голосу спеціалісти, експерти, представники органів виконавчої влади, підприємств та/або товариств, установ, тощо.
- Склад комісії та зміни до нього затверджується розпорядженням міського голови.
Голова комісії та секретар призначаються із працівників органу приватизації.
На період тривалої відсутності голови Комісії (хвороба, відпустка, тощо) його повноваження покладаються на заступника голови Комісії, або згідно розпорядження міського голови, на будь-якого із членів комісії.
- До основних повноважень Комісії належать:
6.1. Розроблення умов продажу об’єкта малої приватизації, додаткові умови продажу (в разі наявності) та подання їх на затвердження міському голові;
6.2. Взаємодія з виконавцем аукціону (електронна торгова система);
6.3. Розроблення (проєкту) інформаційного повідомлення про проведення аукціону з продажу об’єкта малої приватизації;
6.4. Визначення Комісією стартової ціни об’єкта малої приватизації в порядку передбаченому Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна»
6.5. Ведення протоколів засідань Комісії та їх подання на затвердження міському голові.
6.6. у разі, якщо аукціон (повторний аукціон) визнано таким, що не відбувся у зв’язку з подачею заяви на участь в аукціоні від одного покупця, приймає рішення про приватизацію обєкта малої приватизації шляхом викупу, за запропонованою покупцем ціною, але не нижче стартової ціни.
7. До умов продажу можуть включатися зобов’язання покупця щодо:
- збереження основних видів діяльності; установлення строку завершення будівництва об’єкта або установлення строку розбирання; збереження первісного призначення (для об’єктів незавершеного будівництва); до умов продажу Комісією можуть включатися і інші умови з урахуванням особливостей для окремих об’єктів малої приватизації.
IIІ. Порядок роботи комісії
1. Очолює Комісію та організовує її роботу голова Комісії.
2. Організаційною формою роботи Комісії є засідання.
3.Усі рішення Комісії приймаються шляхом поіменного усного голосування («за» або «проти»), результати якого заносяться до протоколу.
4.Засідання Комісії є правомочним за умови участі в ньому не менше двох третин складу її членів.
5. Кожен член Комісії має один голос при прийнятті рішень. Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів членів комісії, які були присутні на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Комісії є вирішальним.
6. За результатами засідання Комісії складаються протоколи, які підписуються всіма членами Комісії, присутніми на засіданні, та у триденний строк подаються на затвердження міському голові.
7. Секретар Комісії:
- забезпечує підготовку матеріалів для розгляду Комісією;
- забезпечує виконання доручень голови Комісії;
- забезпечує підготовку, ведення та оформлення протоколів засідань Комісії.
8. Члени Комісії зобов’язані брати участь у роботі Комісії. У разі якщо засідання Комісії не відбулося з причини відсутності кворуму, засідання Комісії переноситься на інший день.
9. Діяльність Комісії припиняється розпорядженням міського голови.