Про зупинення рішення Червоноградської міської ради
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
Львівської області
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
міського голови
20.11.2018 м.Червоноград № 154-р
Про зупинення рішення Червоноградської міської ради
Керуючись ст. 42 та ч.4 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”:
1. Зупинити дію рішення міської ради від 15.11.2018 року № 1071 «Про розгляд заяви громадянки Покотило Ірини Василівни».
2. Внести на повторний розгляд Червоноградської міської ради рішення «Про розгляд заяви громадянки Покотило Ірини Василівни» із зауваженнями, згідно додатку.
3. Контроль за розпорядженням покласти на секретаря міської ради Грасулова О.О. та першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Балка Д. І.
|
Міський голова |
Андрій ЗАЛІВСЬКИЙ |
Додаток до
розпорядження міського голови
від 20.11.2018 № 154-р
ЗАУВАЖЕННЯ
на рішення міської ради «Про розгляд заяви громадянки Покотило Ірини Василівни» від 15 листопада 2018 року
15 листопада 2018 року Червоноградською міською радою прийнято рішення «Про розгляд заяви громадянки Покотило Ірини Василівни», згідно якого:
1. Надати громадянці Покотило Ірині Василівні у наданні в оренду земельної ділянки площею 0,1663 га на вулиці Львівській, 44 «в», в м. Червонограді для обслуговування будівлі механічного цеху, кадастровий номер земельної ділянки: 4611800000:06:001:0103, у зв’язку з тим, що вказана будівля на даній земельній ділянці на день продажу, 29.11.2016, і на даний час відсутня та тому, що згідно рішення Червоноградської міської ради від 19.10.2017р. № 663 «Про вилучення і надання земельних ділянок», ця земельна ділянка була вилучена від ПрАТ «Сокальагроспецмонтаж» і передана до земель запасу Червоноградської міської ради, а згідно рішення Червоноградської міської ради від 23.11.2017р. № 694 «Про підготовку лотів для проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності», дана земельна ділянка передбачена для продажу на земельному аукціоні.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань містобудування, регулювання земельних відносин та адміністративно-територіального устрою (Остапюк П.П.) та першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Балка Д.І.
За результатом опрацювання тексту рішення, зауважую наступне.
Згідно з статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами 1, 3 статті 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Пунктами 1 частини 1 статті 26, частинами 3, 14, 15 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що ведення пленарного засідання ради здійснюється відповідно до вимог цього Закону та регламенту ради.
Відповідно до частини 1 статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Крім цього, частиною 1 статті 141 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
В ході розгляду даного питання на сесії міської ради у проект рішення було внесено поправку – замінити слово «відмовити» на слово «надати». Весь наступний текст проекту рішення було залишено без зміни.
В результаті прийняття такого рішення його текст є некоректним, а зміст має суперечності, які полягають в тому, що згідно з п.1 рішення Червоноградської міської ради від 19.10.2017р. № 663 «Про вилучення і надання земельних ділянок», ця земельна ділянка була вилучена від ПрАТ «Сокальагроспецмонтаж» і передана до земель запасу Червоноградської міської ради, а згідно частини 2), підпункту 1.1, пункту 1. рішення Червоноградської міської ради від 23.11.2017р. № 694 «Про підготовку лотів для проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності» та рішення дана земельна ділянка передбачена для продажу на земельному аукціоні.